Galatasaray’ın yıldız futbolcusu İcardi ile özdeşleşen "Aşkın Olayım" şarkısının seslendiricisi Simge Sağın, uzun yıllardır müzik dünyasında sevilen parçalara imza atmaya devam ediyor. Özellikle Harbiye konserlerinde sergilediği etkileyici performanslarla müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan Simge, ilk çıkışını "Miş Miş" şarkısıyla yapmıştı. İşte, Simge Sağın'ı yakından tanımak isteyenler için hayatı...

Cem Yılmaz'ın Tepki Çeken Nafaka Mizahı: "Benimki Nafaka Değil, Madafaca" Cem Yılmaz'ın Tepki Çeken Nafaka Mizahı: "Benimki Nafaka Değil, Madafaca"

SİMGE SAĞIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, HANGİ TAKIMLI?

Simge, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra müzik eğitimi almak için İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı'na kaydoldu ve burada Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü. Konservatuvara giriş yaptığı ilk yıl, Zeynep Dizdar'a vokallik yaptı ve yaklaşık 4 yıl boyunca Dizdar ile çalıştı. Daha sonra Gülşen, Yaşar ve Serdar Ortaç gibi tanınmış isimlerin vokalistliğini de üstlendi.

İlk albümünü 2011 yılında Erdem Kınay ile tanıştıktan sonra yayınladı. Bu albümde yer alan "Vicdanın Affetsin" ve "Misafir" parçaları, yıllar sonra bile en çok talep edilen şarkılar arasında yer aldı.

2013'te "Bip Bip" ve 2015'te "Miş Miş" parçaları ile çıkış yapan Simge, asıl çıkışını "Miş Miş" şarkısıyla gerçekleştirdi. Ardından 2016'da "Yankı" ve 2017'de "Prens/Prenses" şarkıları da dinleyicilerin büyük ilgisini çekti. Daha sonra "Ben Bazen" ve "Üzülmedin Mi" gibi parçalarını müzikseverlerle buluşturan Simge, bu şarkılardan da büyük beğeni topladı. "Öpücem" şarkısı da "Miş Miş" gibi müzik listelerinde uzun süre üst sıralarda yer aldı.

2019'da Onurr ile seslendirdiği "Aşkın Olayım" şarkısı ise Simge'yi Galatasaraylı taraftarların sevgilisi haline getirdi. Kendisi Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen, bu şarkıyla Galatasaray taraftarının sevgilisi haline geldiği biliniyor. Bekar olan Simge, son olarak 2023 yılında "Çapkınca" isimli parçasını yayınladı.

Editör: Fatma Gültekin