Sinir sistemi, saç sağlığı, kas fonksiyonları ve cilt sağlığı için faydalı bir içecek, sağlık açısından pek çok alanda olumlu etkiler sağlayabilir. Ayrıca sadece sağlıklı değil, lezzetli olması da dikkat çeker. Bu nedenle şifa deposu olarak görülen bu içeceği tüketmeyenler pişmanlık yaşayabilirler. 

CİLT SAĞLIĞI VE SİNİR SİSTEMİNE FAYDALI

Sinir sistemi için faydalı olan maden suyu, cilt ve saç sağlığına da olumlu etkiler sağlayabilir. Ayrıca sağlık açısından çeşitli faydalar sunabilir. Potasyum, magnezyum, kalsiyum ve sodyum gibi mineraller içeren maden suyu, adeta bir şifa kaynağı olarak görülür.

Ancak her maden suyu aynı mineral içeriğine sahip değildir. Bu nedenle maden suyu almadan önce içerdiği minerallerin seviyesine dikkat etmek önemlidir. 

MADEN SUYUNUN YARARLARI

İçeriğinde bulunan magnezyum, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi minerallerle sağlık açısından faydalı olan maden suyu, cilt sağlığından sinir sistemine kadar çeşitli alanlarda olumlu etkiler sağlayabilir. 

MAGNEZYUM

Sinir sistemi için yararlıdır, kas fonksiyonlarını destekler ve uykusuzluk sorununu hafifletebilir.

Kedi ve köpekler için sağlıklı beslenme ipuçları nelerdir? Kedi ve köpekler için sağlıklı beslenme ipuçları nelerdir?

SODYUM

Soğuk havalarda vücudu dayanıklı hale getirebilir ve sıcak havalarda güneşin zararlarını azaltabilir.

KALSİYUM

Diş ve kemik sağlığı için önemlidir.

POTASYUM 

Cilt ve saç sağlığına katkı sağlar, kasların güçlenmesine ve dokuların yenilenmesine yardımcı olur, kalp ve böbreklerin düzgün çalışmasına destek olabilir.

Editör: Tülay Kara