Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim Toplantısı GBB Başkanı Fatma Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Gündemde yer alan 48 ve gündem dışından gündeme alınan 2 madde olmak üzere toplam 50 madde görüşüldü.

Doktoroğlu İstifa Etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim Toplantısı Fatma Şahin başkanlığında yapıldı. Toplantıda Başkan Şahin, Yeniden Refah Partisi Nizip Belediye Başkan Adayı Mustafa Doktoroğlu'nun meclis üyeliğinden istifa kararını meclis gündeminde okuttu.

Büyükşehi̇r Beledi̇ye Mecli̇si̇ Toplandi (4)

Tmo Arazisi GBB’ye Devrediliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim Toplantısı Fatma Şahin başkanlığında yapıldı. Gündemin 41.maddesinde Gaziantep Toprak Mahsulleri Ofisi alanı ile ilgili flaş karar çıktı. Karara göre TMO alanı Gaziantep Büyükşehir Belediyesine devredilecek.

Söz konusu alan karşılığında GBB tarafından yeni TMO binası inşa edilecek. GBB Başkanı Fatma Şahin, TMO alanına yeni bir sosyal tesis veya kültür merkezi yapılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Oğuzeli’nde Konut Alanından Vazgeçildi

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışından 2 madde gündeme alındı. Gündeme alınan 2.maddesinde ise Oğuzeli ilçesi Gülsu Mahallesi mezarlık alanı ve uygulama alanı ile ilgili madde görüşüldü.

Rıdvan Fadıloğlu’ndan  Seçim Çalışmalarında Dikkat Çeken Açıklama Rıdvan Fadıloğlu’ndan  Seçim Çalışmalarında Dikkat Çeken Açıklama

Gündem maddesine ilişkin açıklamalarda bulunan GBB Başkanı Fatma Şahin, ‘’Dün Oğuzeli Belediye Başkanımız ile birlikte Körkün ve Yeşildere beldelerimizi ziyaret ettik. Halktan böyle bir talep geldi. Burada Başkanımız, Mezarlık yerinin kalmadığını ve konuta çevrilmesinin doğru olmadığını söyledi. Biz de bu kararı haklı görerek eski halinde dönme kararı aldık. Burası ile ilgili bakanlık onayı almıştık, meclis kararımızı alalım. Kararlılığımızı ve halkımızın hassasiyetini gösterelim istedik’’ dedi. Söz konusu madde oy birliği ile gündeme alınarak komisyona sevk edildi.

Kireç Teşekkür Etti

Mecliste gündem dışı söz alan CHPli Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, Başkan Şahin ve meclis üyelerine teşekkür etti. Yeni dönemde adaylık başvurusunda bulunmayan Kireç, ‘’5 yıl boyunca söylemlerimiz oldu. Olumlu bulduklarımıza onay verdik, kendimizce haklı olduğumuz konular ve görüşlerimiz oldu. Burada 5 yıl boyunca başkanlar olarak değil çalışma arkadaşları olarak birbirimizi gördük. Birlikte bu şehir için katkı sunabildiysek, ne mutlu bizlere’’ dedi.

Halkın Meclisini Üstün Tuttuk

Söz alan GBB Başkanı Fatma Şahin, Kireç’e konuşmasından dolayı teşekkür etti. Şahin, ‘’Demokrasi Yerelde Başlar ’’ ilkesini bu meclis uyguladı. Biz sizlerden razıyız. Hepimizin birer parti rozeti var ancak seçildikten sonra 2 milyonluk şehir bize emanet. İnsanların canı, malı bize emanet dedik. Biz her birinize teşekkür ederim. 10 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorum, hiçbirinizin kendinize dair bir talebiniz olmadı. Bu memleket için bir sevdanız gayretiniz var. Halkın meclisini partiler üstü tutup 2 milyonun gönlüne giren çalışmalar yaptık. İyi bir iletişim oluşturduk, her birinize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından meclis toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya