Finans ve Yatırım Sektörü: Milyarderlerin servetlerini en çok artıran sektör oldu. Her 6 milyarderden biri, yani yüzde 15'ten biraz fazlası, paralarını finans ve yatırımlardan kazandı. Toplam serveti 2.17 trilyon dolar olan bu gruptaki zenginlerin üçte ikisi, 2023'e göre daha zengin hale geldi.

Teknoloji Sektörü: Teknoloji, 342 milyarder kazandırdı ve milyarderler arasında en popüler ikinci sektör haline geldi. Amazon'un sahibi Jeff Bezos hala en zengin teknoloji kralı olarak öne çıkıyor, onu Mark Zuckerberg takip ediyor. Teknoloji milyarderlerinin toplam değeri 2.6 trilyon dolardan fazla.

1 Dui4

İmalat Sektörü: Üçüncü en yaygın sektör, 328 üyesiyle imalat sektörü oldu. Bu yılın en çok yeni gelen milyarderlerinin olduğu sektörde, toplam servet önemli ölçüde arttı.

Moda ve Perakende Sektörü: Moda ve perakende sektörü, ünlülerin giydiği ünlü kıyafetlerin markalarını oluşturan isimlerin de bulunduğu 285 milyarderle dördüncü sırada yer alıyor.

Yiyecek ve İçecek Sektörü: Yiyecek ve içecek sektöründe 210 milyarder bulunuyor, bu da onu beşinci büyük sektör haline getiriyor.

Dünya Bankası'nın Uyarısı: Dünya Bankası, en yoksul 75 ülkenin, en zengin ekonomilerle giderek büyüyen bir gelir farkıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi. Bu ülkelerin genç nüfusları ve doğal kaynakları, olumsuzluğun üstesinden gelmelerine yardımcı olabilir.

Asgari ücret zammı Temmuz’da yapılacak mı? Asgari ücret zammı Temmuz’da yapılacak mı?

Yukarıdaki veriler, milyarderlerin servetlerini artıran sektörlerin yanı sıra, dünya ekonomisinin genel durumu hakkında da önemli bilgiler sunuyor.