Siyasi partiler seçim çalışmalarını son sürat sürdürürken, Araştırma şirketleri tarafından Yerel Seçimlere ilişkin anket sonuçları da birer birer yayımlanmaya başladı. Ser Araştırma (SER-AR) tarafından Yerel Seçimler Türkiye Haritası yayımlandı.

Ser Ar’dan Türkiye Haritası

YSK 6 İl Ve 10 İlçe İçin Karar Verdi! İşte Ayrıntılar… YSK 6 İl Ve 10 İlçe İçin Karar Verdi! İşte Ayrıntılar…

Ser Araştırma (SER-AR) tarafından Yerel Seçimler Türkiye Haritası yayımlandı. Yayımlanan haritada, aralarında Gaziantep’in de bulunduğu çok sayıda ilde seçimleri nasıl şekilleneceğine dair yapılan anketler sonucunda kazanacak partilere yer verildi. 27 Mart tarihine kadar yapılan anketler sonunda oluşan haritada kentlerde hangi siyasi partinin önde olduğu bilgisi renklerle paylaşıldı.

Seçim-12

Gaziantep’te Durum Ne?

Yayımlanan haritada, AK Parti Sarı, MHP Turuncu, CHP Kırmızı, DEM Parti Mor, Yeniden Refah Partisi. Yeşil, çalışmaların devam ettiği iller ise Beyaz renk ile gösterildi. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti Adayı Fatma Şahin, CHP Adayı Muzaffer Ertürk, İYİ Parti Adayı Yaşar Sağlam, YRP Adayı Şükrü Yılmaz, DEM Parti Adayı Selman Tutumlu, DEVA Partisi Adayı Ekrem Kurt, Saadet Partisi Adayı Ahmet Cengiz başta olmak üzere 29 isim aday oldu.

Kim Önde?

SER-AR tarafından yayımlanan Yerel Seçimler Türkiye Haritası’nda Gaziantep’te önde olan partide belli oldu. ilk olarak 17 Mart’ta yayımlanan haritada AK Parti’nin önde olmuştu.

Yerel Seçimlerde artık son viraja girilen bugünlerde yayımlanan Yerel Seçimler Türkiye Haritası’nda Gaziantep, AK Parti’nin önde olduğunu ifade eden sarı renk ile gösterildi. Aradan geçen 10 günlük süreçte de Gaziantep’te değişim olmadığı gözler önüne serilmiş oldu.

Bıçak Sırtı İller Belli Oldu

SER AR’dan yapılan açıklamada, ‘’ Yerel Seçimler Türkiye Haritamızın son durumu bu şekildedir. Bıçak sırtı olan iller; Amasya, Antalya, Denizli, Edirne, Kars, Malatya, Ordu, Şanlıurfa, Tokat’’ ifadeleri yer aldı. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya