Takımın son haftalarda sahada iyi bir karakter ortaya koyduğunu ve Gaziantep şehrinin Süper ligi hak ettiğini belirten kırmızı-siyahlı takımın teknik direktörü Selçuk İnan, taraftarlara ise desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Gaziantep FK Teknik Direktörü Selçuk İnan, “Öncelikle oyuncularımızı tebrik ederek sözüme başlamak istiyorum. 10 haftadır çok iyi mücadele ettiler. Evet saha içinde karakter koydular, şehir için ellerinden geleni yaptılar. Ama en önemlisi de bize hep iyi niyetli yaklaştılar. Söylediğimiz her şeyi yapmaya çalıştılar. Sağ olsunlar. O yüzden başrol olanlara yani oyuncularıma etmek istiyorum huzurlarınızda."


 

BAŞKANIMIZA, YÖNETİCİLERİMİZE VE TARAFTARLARIMIZA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM


 

Cenk Tosun: “Oynamaya hazırım ve oynamak istiyorum” Cenk Tosun: “Oynamaya hazırım ve oynamak istiyorum”

İnan, sözlerini şöyle sürdürdü; "Sonra başkanımıza ve yöneticilerimize verdikleri uğraş için mücadeleler için ayrıca teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza da keza her yerde bizimle beraber oldular. Bizi hiç yalnız bırakmadılar ve inançlarını hep bize eşlik ettirdiler. Onlara da ayrı bir teşekkür. Onlar hak ediyordu. Bu şehir bu ligde kalmayı hak ediyordu. O yüzden de onlar adına da mutluyum. Son olarak da ekibime, ekip arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma büyük bir teşekkür etmek istiyorum."


 

GELDİĞİMİZ GÜNDEN BU YANA FEDAKARLIKLA ÇALIŞTIK


 

İnan, geldikleri günden bu yana fedakarlıkla çalıştıklarını ve cesaretli davrandıklarını belirterek, "Geldiğimiz günden beri büyük fedakarlıkla çalıştık. İşimiz kolay değildi. Bunun farkındaydık lakin cesaretli karar aldık. Cesaretli davrandık. Çok çalıştık, çok emek verdik. Karşılığında da bu şekilde ligde kalmak ayrıca bizi çok mutlu etti. Gururlu kıldı. O yüzden de onlara da büyük bir teşekkür borçluyum. Maçla ilgili teknik anlamda bugün bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü bugün kazanılması, puan alınması gereken bir maçtı. Oyuncularımız stresli, tedirgindi. Bu da gayet normal. En nihayetinde maçı kazanarak bitirdik. Ligi on birinci sırada bitirdik. Bu da önemli bir şey özgüven için. Oyuncularımı tekrardan kutluyorum. Kazandığımız için de çok mutluyum.”


 

GAZİANTEP'E GELEREK RİSKİ ALMAK KOLAY BİR ŞEY DEĞİLDİ


 

Selçuk İnan, “Bu benim antrenörlükteki 4. yılım. İki sene Galatasaray'da antrenörlük yaptım. Söylediğiniz gibi bir golle şampiyonluk kaçırdım antrenörken. UEFA Kupası maçları oynadım. Kötü dönemlerimiz oldu. Bunları da yaşadım. Kasımpaşa'da bir teknik direktörlük yapma fırsatım oldu. Orada da önemli işler yaptım, yaşadım. Bugün de böyle zor bir zamanda Gaziantep FK’nın başına gelmek, o riski almak, kariyerim adına çok kolay bir şey değildi belki ama artık kendimi buna hazır hissediyorum. Bütün hayatım boyunca hep sorumluluk aldım. Oynadığım bütün en alt yaş grubundan son bıraktığım güne kadar hep kaptanlık yaptım sorumluluk aldım. O yüzden de bu konuda kendimi biraz avantajlı da görüyordum, doğruyu söylemek gerekirse. Bu olaylara, bu anlara alışkınım."


 

KENDİMİ GURURLU VE MUTLU HİSSEDİYORUM


 

Selçuk İnan; "Evet, kümede kalmak belki şampiyonluk gibi değil ama inanın bugün belki şampiyon olmuş kadar sevindim. Çünkü oyuncuların şehrin o mutluluğunu gördüğünüzde başka bir gurur duyuyorsunuz. Zaten şampiyonluklardaki en önemli şey oynadığınız takımın taraftarlarını bu kadar mutlu görmek sizi ayrıca bir mutlu ediyor. Şimdi bugün şampiyon olmuş gibi kendimi çok mutlu, gururlu hissediyorum.”

GALATASARAY İŞİ ŞANSA BIRAKMAZ


 

Gaziantep FK teknik direktörü Selçuk İnan, uzun zaman formasını giydiği Galatasaray'ı şampiyonluğundan dolayı tebrik etti. Süper Lig'de sezonun heyecanlı ve iyi geçtiğini aktaran genç teknik adam, "Galatasaray böyle zamanlarda, son maçlara kaldığı zaman genelde işini şansa bırakmaz. Onları da tebrik etmek istiyorum. Küme düşenlere ve şampiyonluğu kaçıranlara, 'Geçmiş olsun.' demek istiyorum. Bu sezon saha dışı olayların dışında futbolseverler için güzel, seyirci zevki yüksek ve heyecanlı bir lig oldu. İnşallah seneye de aynı şekilde böyle heyecanlı, zevkli, güzel bir lig olur." diyerek sözlerini tamamladı. İHA

Editör: Barış Kaya