Meclis üyesi Mehmet Haz, Başkan Umut Yılmaz’a “Emeklilerin maaşlarını asgari ücrete tamamlayacağınızı söylediniz, bu vaadinizi tutacak mısınız?” diye sordu. Yılmaz, sözünün arkasında durduğunu belirterek Şehitkamil’e Mansur Yavaş’ın Ankara'da uyguladığı sistemi getireceğini müjdeledi.

UMUT BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTACAK MI DİYORLAR

Hadi emekliler 1 ay size avans verdi diyen Mehmet Haz, “Emekliler bayrama giriyor, 1 Mayıs’ta emeklilerin maaşını asgari ücrete tamamlayacağınızı söylediniz. Bu gerçekleşmedi. Bayram geldi, emekliler Umut Başkan sözünü tutacak mı diyorlar. Şehitkamil’de 70-75 bin emekli maaşlarının asgari ücrete tamamlanmasını bekliyor. Hadi emekliler 1 ay size avans verdi, Haziran olsun bari” dedi.

BİZ VAADİMİZİN ARKASINDA DURACAĞIZ

Emeklileri yalnız bıraktınız diyen Yılmaz, “Emeklilerin bu hale gelmesi, sürünmesi AK Parti’nin eseri. Emekliler için bugüne kadar hiçbir şey yapmadınız, biz vaadimizin arkasında duracağız. 1 Mayıs’ı boş verin, siz 4 bin 500 lira alan yaşlılarımızla ilgili tek bir kelime etmediniz, o emeklileri yalnız bıraktınız. AK Parti olarak elinizde imkan varken yaşlı başlı insanları 4 bin 500 liraya mahkum ettiniz. Hiç merak etmeyin, vaatlerimizin arkasında duracağız. Ama ekonomik tedbir paketlerini siz yayınladınız, bizi yine durduramayacaksınız” dedi.

MANSUR YAVAŞ SİSTEMİ GELİYOR

Erdoğan-Özel görüşmesi ne zaman? Erdoğan-Özel görüşmesi ne zaman?

Yılmaz, Mansur Yavaş’ın Ankara’da uyguladığı Başkent Kart sistemini Gaziantep’e getireceklerini belirtti. “Başkent Kart uygulamasının çalışmalarına başladık, Gaziantep’e getiriyoruz. Sözümüzü yerine getireceğiz, bunu da oy birliği ile alacağız” dedi.

Sözümüzün Arkasındayız1 3

ŞEHİTKAMİL BELEDİYE MECLİSİ’NDE YILMAZ-HAZ GERİLİMİ

Toplantının devamında Haz, sorusunu tekrarlayarak, “Bayramdan önce emekliler asgari ücret alacak mı?” diye sordu. Yılmaz ise, “Ekonomik tedbir paketini siz yayınladınız. Ekonomik paketi yayınladınız ama biz yapacağız, ben yapmayacağım demedim, bizi durduramazsınız. Emeklilere 20 yıldır el uzatmadınız, sırt çevirdiniz ya biz Şehitkamil olarak sahip çıkacağız” diye konuştu. Haz ise, “AK Parti 20 yıl süresince emeklilere en iyi imkanları verdi. Siz sözünüzü tutun, AK Parti'nin neler yapacağını göreceksin iz” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ