Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nde, Umut Yılmaz’ın yeni dönemi ile birlikte ardı ardına gelen tartışılan kararlar arasına bu kez POMEM kurslarının kapatılması eklendi. Şehitkamil Belediyesi, her dönem 750 kursiyerin eğitim aldığı Polis Meslek Eğitim Merkezleri öncesindeki özel yetenek sınavı hazırlık kursunu iptal etti. Bu karar polis adaylarının tepkisine neden oldu.

POLİSLE SORUNU MU VAR?

Şehitkamil Belediye Başkanı umut Yılmaz, göreve başlar başlamaz ilk olarak eski başkan Rıdvan Fadıloğlu tarafından yaptırılan ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polislerin kullanmaları için İçişleri Bakanlığı’na verilmesi planlanan 650 konut devir teslimini durdurmuştu. Umut Yılmaz, bu kez Polis Meslek Eğitim Merkezi sınavı öncesinde özel yetenek sınavına hazırlanan polis adaylarının kurslarını kaldırdı. Polislerle ilgili olarak alınan iki karar, “Umut Yılmaz’ın polislerle sorunu mu var” sorunu akıllara getirdi.

750 KURSİYER BOŞA DÜŞTÜ

Şehitkamil Belediyesi, yıllardır Polis Meslek eğitim Merkezi sınavı öncesinde, her dönem 750 öğrenciye özel yetenek sınavı için kurs açıyordu. Burada kurslara hazırlanan polis adayları, böylece özel kurslara para vermeden sınavlara hazırlık sürecini gerçekleştiriyorlardı. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen sporda performans testlerinin ardından çalışmalari yoğun tempoda sürdüren polis adayları, M. Hayri Özkeçeci Spor Kompleksi, Atatürk Kültür ve Spor Merkezi, İbrahimli Spor Merkezi ile Dülük Tabiat Parkı’nda; kuvvet, çabukluk ve koordinasyon antrenmanlarına katılıyorladı.

Türkiye'nin ciğerleri yanıyor Türkiye'nin ciğerleri yanıyor

ÖZEL KURSLARIN KUCAĞINA İTİLDİLER

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, yüzde 99 başarısı ile dikkat çeken POMEM kursunu nedensiz yere iptal etti. Alınan karar polis adaylarına bildirilirken, kararı öğrenen kursiyerler büyük şok yaşadılar. Şehitkamil Belediyesi, aldığı bu kararla polis adaylarını binlerce TL ücreti olan özel kursların kucağına itti. Bu duruma tepki gösteren polis adayları, “Bunun adı halkçı belediyecilik değil, özel kurslara hizmet edildiği için olsa olsa rantçı belediyeciliktir” şeklinde görüş bildirdiler.

Kaynak: Muharrem Türkoğlu