Gaziantep'te aile hekimine saldırı Gaziantep'te aile hekimine saldırı

AK Parti MKYK eski Üyesi ve Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, 31 Mart Yerel Seçimlerinde partisinin ağır kayıplar yaşaması ve tarihinde ilk defa ikinci parti konumuna düşmesi sonrasında partisine yönelik eleştirilerde bulundu. Tayyar, partinin eleştirilere rağmen somut adımlar atmamasını eleştirerek, "Bu saatten sonra konuşmanın anlamı yok, benim için mevzu kapanmıştır" ifadelerini kullandı.

PARTİYE ELEŞTİRİ

Tayyar, AK Parti içindeki kayırmacılık ve keyfiyetin artarak sürdüğünü ve kamuoyuna verilen mesajların kağıt üzerinde kaldığını ifade etti. Yerel seçimlerin üzerinden geçen iki ayın ardından, parti tabanını rahatlatacak ve umut aşılayacak açıklamaların yapılmamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

"Yerel seçimleri geride bırakalı 2 aydan fazla zaman oldu. AK Parti'deki değişim talebine dair neredeyse herkes eteğindeki taşı döktü. Kimi açıktan kimi karnından. Cumhurbaşkanımız da 'mesajı aldık' dediğine göre meseleyi her yönüyle tetkik etmiştir mutlaka. Gerçi şu ana kadar kamuoyunu, parti tabanını rahatlatacak, umut aşılayacak ve geleceğe yönelik hayaller kurduracak mesajlar verildi ama kâğıt üzerinde kaldığı için etkisi pek olmadı. Ayrıca partiyi ur gibi sarmalayan kayırmacılık ve keyfiyetin dozunun artarak sürdüğünü görmek ise cabası."

"BENİM İÇİN MEVZU KAPANDI"

Tayyar, partide yaşanan sorunlar nedeniyle artık yazmanın, çizmenin ve konuşmanın anlamının kalmadığını belirterek, "Seçim kaybeden başkan, aday ve bürokratlara, hısımlara, tanıdıklara, eşe, dosta, bakanlık, bakan yardımcılığı, genel müdürlük, genel sekreterlik gibi makamlar verilmesi için mekik dokuyanları gördükçe, hâlâ akıllanmayanlar kümesinin genişlediğini gözlemlemek üzüntü verici. Hal böyle olunca bu saatten sonra yazmanın, çizmenin, konuşmanın bir anlamı yoktur. Benim için mevzu kapanmıştır. İnşallah yanılırım, kısa sürede toparlanırız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Ali Kartal