Türkiye'de yılın ilk altı ayında kaç deprem oldu? Türkiye'de yılın ilk altı ayında kaç deprem oldu?

Tayyar, sosyal medya üzerinden yaptığı “‘’Yeni vergi sistemi hayli can sıkıcı düzenlemeler içeriyor. Ekonomi yönetiminin ‘vergi adaleti’ olarak sunduğu bu düzenleme, neredeyse nefesi bile vergiye tabi tutuyor. Sanki kalp ameliyatı yaparken hastanın ciğeri de sökülüyor.’’ Şeklinde konuştu.

TEHLİKE ÇANLARI: 10 YIL DA YETMEZ

Vergi düzenlemesi hakkında eleştirilerini sürdüren Tayyar” ’Ekonomi bürokrasisinin şekillendirdiği bu vergi paketi, mecliste yeniden düzenlenmezse, hayat pahalılığı ve derin yoksulluk nedeniyle artan toplumsal huzursuzluk, zirve yapar. Elbette bunun siyasi komplikasyonları olur. Belli ki ekonomi bürokrasisi, masa başında oturmuş, kesip biçiyor, alıyor satıyor, t cetvelini eğip büküyor, rakamları toplayıp çıkarıyor. Kararların odağı ‘insani’ değil ‘istatistiki’ veriler. Eğer bu hoyratlık, seçime hayli vakit olduğu düşüncesinden kaynaklanıyorsa, uyarayım, bu gidişata 10 yıl da yetmez.’’ Dedi.

MECLİS'TE DEĞİŞİKLİK ŞART

Yeni vergi tasarısının tatil sonrası meclis gündemine getirileceğini belirten Tayyar, siyasi müdahalenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. "Rakamları denkleştirseniz bile ameliyat masasında bıraktığınız hastayı nasıl hayata döndüreceksiniz? Tatil sonrası meclis gündemine getirilecek bu bürokratik vergi taslağına, siyasi elin mutlaka değmesi lazım. Küçük bir uyarı, bir kenarda dursun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fatma Gültekin