Zeytinyağı fiyatlarındaki artış, fırsatçıların iştahını kabarttı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri tarafından sahte zeytinyağı ürettiği tespit edilen bir işletmeye geçtiğimiz hafta sonu gece yarısı baskın düzenlendi.

GASKİ duyurdu! Suyunuz kesilecek GASKİ duyurdu! Suyunuz kesilecek

SAHTE ZEYTİNYAĞI YAPAN İŞLETMEYE BASKIN

Baskına ilişkin açıklamalarda bulunan Karayılan, ‘’Sağlıklı gıdaya ulaşmak hepimizin hakkı… Gazi şehrimize hizmet etmekten şeref duyuyorum. Mesai kavramı gözetmeksizin 24 saat hizmette sınır yok. Gündüz kapalı olduğundan gece çalıştığından şüphelendiğimiz sahte zeytinyağı yapan bir işletmeye saat 23.00’da gece baskını yaptık.’’

ZABITA DESTEKLİ BASKIN

Zabıta ekiplerinden destek aldıklarını anlatan Karayılan, ‘’Can-darp tehlikesi bulunduğundan bu hususta zabıtamızdan destek aldık. Emeği geçen arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. İşletme mühürlenerek ürünlerine el konulmuştur. Ayriyeten 500 bin TL idari yaptırım uyguladık. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.

GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ

Mücadelenin devam edeceğini anlatan Karayılan, ‘’Halk sağlığını tehdit eden ve üreticimizin emeklerini heba eden bu tarz sahtekarlara bugüne kadar göz açtırmadık bundan sonrada müsaade etmeyeceğiz.’’

4 İŞLETME KAPATILDI

Karayılan, ‘’Takibimize aldığımız 8 işletmeden,4 tanesini kapattık. Polisimize ve Zabıtamıza desteklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sahtekarlara tavsiyem sahtekarlıktan vazgeçsinler’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: AYHAN DUMAN