Başkan Tahmazoğlu, Van beyazı koyunlar için 210 lira, mor toklu koyunlar için ise 200 lira fiyat belirleyerek, Birliğin açıkladığı fiyatlardan yaklaşık 30 lira daha düşük bir fiyatla satış yapacaklarını açıkladı. İlk aşamada yaklaşık 10 bin küçükbaş hayvanın satışına başlandı ve talebe göre bu sayının artırılacağı ifade edildi.

Gaziantep’te petrol istasyonu yanında korkutan yangın Gaziantep’te petrol istasyonu yanında korkutan yangın

DAR GELİRLİLER İÇİN KURBANLIK KOLAYLIĞI


Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli vatandaşların kurban kesmesini kolaylaştırmak amacıyla harekete geçtiğini ve verdiği sözü yerine getirdiğini belirtti. Satışlar, Dumlupınar Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı, Şahinbey Parkı yanı ve Akkent Mahallesi 12 nolu caddede (Şahinbey Millet Camii civarı) gerçekleştiriliyor. Satışların Cumartesi gününe kadar devam edeceği bilgisi paylaşıldı.


ŞAHİNBEY'DE KURBANLIK FİYATLARI SABİTLENDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kurban Bayramı'na kadar kurbanlık koyunların fiyatlarının sabit kalacağını duyurdu. Mor toklu için 200 lira, Van Beyazı için ise 210 lira fiyat belirlendiğini açıkladı.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU'NDAN FİYAT MÜDAHALESİ


Tahmazoğlu, piyasadaki fiyatların yüksekliğine dikkat çekerek, "Birliklerin yetkisi olmamasına rağmen erkek toklu kilo fiyatını 240 lira olarak açıklamıştı. Bu açıklamanın yanlış ve aynı zamanda pahalı olduğunu, gerekiyorsa bu konuda çalışma yapacağımı ifade etmiştim. Çalışmalarımızı tamamladık. Vatandaşlarımız Kurbanlıklarını alabilirler" dedi.


ÜRETİCİLER FİYAT DÜZENLEMESİNE UYACAK MI?


Gaziantep'te bu Kurban Bayramı'nda tahmini olarak 120-150 bin arası küçükbaş kurban kesileceği öngörülüyor. Tahmazoğlu'nun fiyat müdahalesinin ardından, şimdi tüm gözler Organize Besi bölgesi ve diğer küçükbaş üreticilerinin bu fiyat düzenlemesine uyup uymayacağına çevrildi. Birliklerin sessiz kalmasıyla birlikte, piyasanın Cuma gününe kadar netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Ali Kartal