Her yaştan vatandaşa hizmet veren Şahinbey Belediyesi Gençlik Merkezleri ve Sosyal Tesisleri bu alanda başarı halkasını genişletmeye devam ediyor. Şahinbey Belediyesi Binevler Sosyal Tesisi ‘ne gelerek İngilizce eğitimi alan 68 yaşındaki Veysel Türk ve eşi Şükriye Türk, kendilerinden küçüklere ve büyüklere öğrenmenin yaşı yok mesajını veriyorlar.

MEB'den Öğrencilere Tatil Müjdesi! Tatil Tarihi Öne Alındı: İşte Yeni Tarih! MEB'den Öğrencilere Tatil Müjdesi! Tatil Tarihi Öne Alındı: İşte Yeni Tarih!

Bir Dil Bir İnsan

İnsanın hangi yaşta olursa olsun mutlaka yeni şeyler öğrenmesi gerektiğini ifade eden Veysel Türk, "Peygamber Efendimizin bir hadis-i şerifi var. ‘Beşikten mezara kadar ilim.’ Dolayısıyla biz de emekli olmamıza rağmen okuyamaya, öğrenmeye devam ediyoruz. Arabistan'a gittiğim zaman kendi derdimi anlatacak kadar konuşabiliyorum. Ama ben Arapça konuşmak istedikçe oraya gelenlerin genelinin İngilizce konuştuğunu gördüm. Benimle İngilizce konuşmak istediler. Bende her zaman İngilizceyi ilerletmek istedim. 3 defa görevli olarak Amerika'ya gittim ve orada İngilizcemin eksikliğini hissettim. Bu vesileyle de emekli olunca İngilizce öğrenmek için zamanım oldu. Bu kursa gelmeden önce internetten öğrenmeye çalıştık. Fakat bu kurs İngilizce öğrenmemiz için çok etkili oldu. Gençler üniversite mezunu olsalar dahi İngilizce ve diğer dilleri bilmenin önemini ve etkili olduğunu görecekler. Dil sertifikası olanların iş hayatında öncelikli olduğunu anlayacaklar. İkinci husus ise kültür. Dünyayı daha iyi tanımak için dil çok etkilidir. Başka ülkelerin basınını takip edebilmek için dil öğrenmeleri gerekmekte. Kaç dil biliyorsanız o kadar çok insan oluyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Ngi̇li̇zce Öğrenen Çi̇ft (4)

"Eşim En Büyük Destekçim"

Eşinin her zaman en büyük destekçisi olduğunu söyleyen Şükriye Türk ise, "Ciddi bir kursa ilk defa katılıyorum. Eşimin bilgi birikimi daha fazla olduğu için onun yardımıyla bende hobi olarak öğrenmek istedim. 2 defa eşimle Amerika'ya gittim. Orada Camiye gittiğimde kadınların İngilizce konuştuğunu görürdüm. Eve geldiğimde ne konuştuklarına çeviriden bakardım. İngilizcenin hayatımda eksikliğini hissediyordum. İngilizce konuşurken eşim en büyük destekçim. Bana her konuda olduğu gibi İngilizce öğrenmemde de çok yardımcı oluyor. Gün geçtikçe öğrenme isteğim daha da fazlalaşıyor" ifadelerine yer verdi.

Diğer Kursiyerlerde Veysel Türk ve eşi Şükriye Türk çiftinin kendileri için çok iyi örnek olduğunu ve öğrenme azimlerini arttırdığını ifade ettiler. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya