Şahinbey Belediyesi, geçtiğimiz sene kendi bünyesindeki sosyal marketten yararlanan ve SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) tarafından belirlenen 40 bin aileye toplam 120 milyon TL nakdi destek sağlamıştı. Peki Şahinbey Belediyesi bu sene ramazan ayında nakdi destek verecek mi? İşte cevabı…

ŞAHİNBEY 3 BİN TL MADDİ YARDIM YAPACAK MI?

Şahinbey Belediyesi önceki yıllarda SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) tarafından belirlenen ailelere 3 bin TL nakdi destek sağlıyordu. Ramazan ayının son zamanlarını yaşarken vatandaşlar bu sene nakdi desteğin yapılıp  yapılmayacağını araştırmaya başladı.

GAGİKAD’ta dev adım GAGİKAD’ta dev adım

3 BİN TL NAKDİ YARDIMLAR VERİLMEYE BAŞLADI MI?

Sosyal medya platformu X'te yapılan bir paylaşımda, Şahinbey Belediyesi'nden bir vatandaşa gelen mesajın ekran görüntüsü paylaşıldı.

"Neden Gaziantep’i ikiye bölüyorsunuz? Bu kriz döneminde bir bölgeye para dağıtılıyor bir bölgeye yok. Ama iki bölge de aynı parti başkanları var." notu düşülen paylaşımdaki mesajda şu ifadelere yer verildiği görüldü:
Şahinbey Belediyemiz tarfından ihtiyaçlarınızda kullanılmak üzere 3.000 TL nakdi yardım yapılmıştır. Paranızı en yakın PTT şubesinden kimliğinizle başvurarak alabilirsiniz. Ramazanınız ve gelecek Ramazan Bayramınız mübarek olsun. " 

Ancak Mehmet Tahmazoğlu’ndan ve Şahinbey Belediyesi'nden henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Paylaşılan görselin ise daha önceki yıllara ait olup olmadığı bilinmiyor.