Koca'nın açıklamalarına göre, bu sistemde hastalar, randevularını onaylamak veya gelemeyeceklerini bildirmek için ertesi gün akşam saat 8'e kadar süreleri olacak. Bu uygulamanın pazartesi günü başlaması planlanıyor.

Sağlık Bakanı Koca:

Çay içmek demir eksikliğine neden olur mu? Çay içmek demir eksikliğine neden olur mu?

Yeni dönemde, 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları ayrıcalıklı gruplar olarak belirlenmiş ve onay işlemlerinden istisna tutulmuşlar. Bu sayede, randevularınızı onaylamak veya iptal etmek için ek bir adım atmaya gerek kalmayacak.

Onaylı Randevu Sistemi'nin en önemli avantajlarından biri, hastanelerin ve hekimlerin zamanı daha verimli kullanabilmesine olanak sağlaması. Hastalar, gelemeyecekleri randevuları iptal ederek, boş kalan kapasitenin daha etkin kullanılmasını sağlayacaklar.

Fahrettin Koca-1

Ayrıca, boş kalan her randevuda sistem, randevu talebi bırakan hastalarla iletişime geçerek öncelik verilecek. Bu sayede, talep edilen hizmetlere daha hızlı cevap verilmesi ve hastaların beklemesi önlenmiş olacak.

Sağlık Bakanı Koca'nın vurguladığı gibi, Onaylı Randevu Sistemi, sağlık hizmetlerine erişimi daha kolay ve verimli hale getirerek, hastaların memnuniyetini artırmayı hedefliyor. Bu yeni uygulama ile birlikte, hastaların sağlık hizmetlerine erişiminde daha adil ve etkin bir sistem oluşturulması planlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Ertesi gün randevusu olan her hastamız, akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek.   Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor.Onaylı Randevu Dönemi hayırlı olsuYeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var: 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır.   Onaylı Randevu Sistemi, hastanelerimize, hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkânı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylece, randevu sadakatsizliği sebebiyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz.  

Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak. Onaylı Randevu Sistemi sayesinde, öngörümüze göre, birçok branşta hastamızın talebine 24 saat içinde cevap verebiliyor olacağız.