Şaban Sevinç ve Battal İlgezdi'nin sözleri, özellikle canlı yayın sonrasında yeniden gündeme geldi. İzleyiciler tarafından her iki isim de büyük bir merak konusu haline geldi. Şaban Sevinç ve Battal İlgezdi'nin kim olduğu, canlı yayında neden tartıştıkları sorularıyla birlikte araştırılıyor.

Gaziantep'te Bugün Hava Nasıl Olacak? Gaziantep'te Bugün Hava Nasıl Olacak?

Dün televizyondaki bir programda konuşan Şaban Sevinç'in açıklamaları olay yaratmıştı. Ayrıca, Sevinç'in konuşmasında Battal İlgezdi hakkında yaptığı değerlendirmeler de dikkat çekti. İlgezdi, bu sözlere canlı yayına telefonla bağlanarak cevap verdi. Şaban Sevinç kimdir, nereli? Battal İlgezdi kimdir? Gibi sorular, halk tarafından merak ediliyor ve detaylı bir şekilde araştırılıyor.

Şaban Sevinç, 1 Mayıs 1964 tarihinde Bafra'da doğdu. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra gazetecilik kariyerine atıldı. Gazetecilikteki başarıları ve siyasi kariyeri ile bilinen Sevinç, Halk TV Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda ailesiyle olan bağları da önemli bir yer tutuyor.

Battal İlgezdi ise ilkokulu Malatya'da tamamladıktan sonra İstanbul'a taşındı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra siyasete atıldı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde aktif bir rol oynayan İlgezdi, Ataşehir belediye başkanlığına seçildi ve daha sonra CHP'den istifa etti.

Canlı yayında neden tartıştıkları sorusu, telefonla bağlanan Battal İlgezdi'nin, "Şaban Bey'in iddia ettiği yalan ve yanlıştır" şeklindeki açıklamalarıyla başladı. İlgezdi, adaylığının genel başkan yetkisiyle olmadığını, Parti Meclisi ve MYK kararıyla aday olduğunu belirtti. Şaban Sevinç ise bu iddialara savunma yaparak, "Başkan PM terk ettiğini ben söylemedim. Ferhat Bey söyledi" ifadelerini kullandı. İki taraf arasındaki bu çekişme, detaylarıyla haberimizde bulunuyor.

Editör: Ebru Kont1