Ağlamak, insani bir olgudur. Yaşamda üzücü olaylar karşısında ağlamak, herkesin yaşadığı bir durumdur. Kimi zaman da insanlar sevinç gözyaşları döker. Rüyalarda ağlamak ise, bu iki durumdan hareketle hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanır. Peki, rüyada ağladığını görmek ne anlama gelir?

RÜYADA AĞLAMAK NEDİR?

Rüyada görülen ağlama eylemi genel olarak arınmaya, sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında ağladığını görmesi, sevinçli bir haber alacağına işaret eder. Bu rüya, helal kazanca ve borçlardan kurtulmaya delalettir. Kişiyi o güne kadar üzen bazı olayların artık son bulduğunu anlamına gelir.

Rüyada ağlamak, psikolojik olarak kişinin bilinçaltındaki bazı sıkıntıları da yansıtır. Bu rüya, kişinin günlük yaşamda yoran sıkıntıların bir birikimidir. Kişi rüyasında ağlayarak, bu baskıdan kurtulmaya çalışmaktadır.

RÜYADA AĞLAMA GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada ağlama eyleminin gerçekleşmesi, gelecek günlerdeki mutluluğu temsil eder. Kişinin çektiği sıkıntılar sonunda refaha ereceği anlaşılır. Bu rüya, İslami yorumlara göre de hayırlı bir şekilde açıklanır. Bir kişi rüyasında günahları için ağlamışsa, bu rüya onun günahlarının affedildiğini temsil eder. Bu rüya, hatalardan dönmeye ve yapılan yanlışları telafi etmeye işaret eder.

Rüyada ağlamak sırasında dökülen gözyaşları, elde edilecek helal rızkı temsil eder. Bu kimse, kendi çabaları sonucunda helal bir kazanca kavuşur. Bu kazanç, kendisi ve ailesini rahata erdirir.

RÜYADA AĞLAMAK NEYE İŞARETTİR?

Bir kimsenin rüyasında ağladığını görmesi, farklı yorumlarla açıklanır. Kimi rüya yorumcuları, bu rüyayı dikkatli olunması gereken bir dönem olarak açıklar. Bu rüyanın sahibi, hata yapmaktan çekinmelidir. Özellikle çevresinde kendisine dost görünen kimselere karşı temkinli olmalıdır. Bu rüya, yakınlardan gelecek kötülüklere işaret edebilir. Rüya sahibinin kendisine yakın kimselerle ortaklık kurmaktan çekinmesi tavsiye edilir. Yeni iş fikirleri varsa, bunların bir süre ertelenmesi önerilir.

Rüyada sebepsiz yere ağlamak, gelecek iyi haberlere delalet eder. Rüya sahibi tez vakitte kendisini huzura erdirecek haberler alır. Sıkıntılı bir dönemde ise, bu dönem son bulur. Eğer rüyadaki ağlama eyleminin bir sebebi varsa, rüya bu sebebe göre yorumlanır. Rüyada ölen birisi için ağlanıyorsa, bu uzun ömre işarettir. Hastalık için ağlanıyorsa, rüya sağlığa yorumlanır.

RÜYADA AĞLADIĞINI GÖRMEK

Birçok rüya tabiri, rüyada ağladığını gören kimselere müjdeli haberler verir. Bu rüyanın sahibi bekar ise, mutlu bir yuva kurması muhtemeldir. Eğer evli ise, bu kimseye bir çocuk müjdelenir. Kişi zaten evli ve çocuk sahibi ise, rüyada ağlamak bu kişiye hanesinde huzur ve mutluluk getirir.

Sıklıkla sorulan "Rüyada ağlamak iyi mi kötü mü?" sorusuna her iki şekilde de yanıt verilebilir. Eğer kişi karanlık ve kuytu bir ortamda ağlamakta ise, bu rüya kişinin sıkıntılarını göstermektedir. Kasvetli bir ortamda, sevilmeyen kişilerin yanında ağlamak, kişinin kendi eylemlerine işaret eder. Bu kişi, kendi yapacağı eylemler yüzünden zarar görebilir. Rüyasında gördüğü sevilmeyen, dost olmayan kişiler onun zarar görmesine neden olur.

Bir kimse rüyasında aydınlık bir ortamda, huzur veren bir mekanda ağlamışsa, bu rüya hayra yorulur. Bu kişiye yakın zamanda gelecek bolluk, bereket ve rızk müjdelenir.

RÜYADA HIÇKIRA HIÇKIRA (ÇOK FAZLA) AĞLAMAK

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak, tez vakitte yaşanacak hayırlı gelişmeleri gösterir. Rüyada dökülen gözyaşları, kişinin içindeki sıkıntılardır. Bu rüya, sıkıntılarını bir anda atıp ferahlamaya işaret eder.

Bazı rüya yorumcuları, bu tür bir rüyadaki gözyaşlarını parayla açıklar. Fazla miktarda dökülen gözyaşı, temiz kazançları temsil eder. Bu kazançlar, kişinin alın teriyle elde edilen kazançlardır. Bu kimse, kısa bir sürede yeni rızk kapılarına kavuşur. Maddi tüm sıkıntılarını geride bırakır. Yaşamının sonuna dek bir daha sıkıntı yüzü görmeden yaşamını idare eder.

RÜYADA KENDİNİ BİRAZ ÜZÜNTÜLÜ GÖRMEK

Rüyalarda görülen sıkıntı ve üzüntü genellikle tersine açıklanır. Bu yorumlara göre bir kimsenin rüyasında kendisini üzüntülü görmesi de aslında ferahlığı temsil eder. Görülen rüya, yaşanacak iyi gelişmelere, üzüntünün yok olmasına ve umuda işarettir. Rüya sahibinin hayattaki iyi beklentilerinin gerçek olacağı tabir edilir.

Rüyasında bir kimsenin düşünceli şekilde üzüntülü olması, yaşamını sorgulamasına delalettir. Bu kimsenin kendi yaşamını ölçüp tartması gerekmektedir. Hatalardan ders çıkarmak, daha dikkatli ve temkinli olmak şeklinde de yorumlanır.

Gaziantep’in gizli hazinesi! Gaziantep’in gizli hazinesi!

Rüyada görülen üzüntü hali, sevinç ve neşe getirir. Bu rüya, kısa zamanda aşılacak sorunlara delalettir. Uzaklardan gelecek olan bir yakına ve bu kimseden görülecek iyiliklere de işaret eder. Uzaktan gelen kimsenin getireceği sevinç haberleri, kişinin sıkıntılarını sona erdirir.

RÜYADA BAŞKASI İÇİN AĞLADIĞINI GÖRMEK

Rüyada bir başkası için ağlamak, rüya sahibinin merhamet sahibi olduğunu gösterir. "Rüyada başkası için ağlamak ne demektir?" sorusu, birçok farklı yorumu içerir. Bu yorumlara göre rüya sahibi, çevresindekilere yardım etmeyi seven biridir.

Bu rüya, iyi niyeti ve hayırseverliği temsil eder. Rüyada kendisi için ağlanan kişi, gerçek hayatta hastaysa, bu hastalık iyileşir. Gerçekte bu kimsenin sıkıntıları varsa, bu sıkıntılar yakın zamanda yok olur. Rüya sahibi, kendisi için ağladığı kişiyle birlikte mutlu bir yaşama kavuşur.

Rüyada bir başkası için ağlamak, kişinin başına konacak talih kuşunu simgeler. Bu durum, kimi zaman devlet kapısındaki işlerin kolayca halledilmesiyle de açıklanır. Rüya sahibi devlet görevlerinde çalışabilir. Görevlerini layıkıyla yerine getiren, başarılı bir kimse haline gelir. Rüya sahibi, devlet görevlerinde çalışmak üzere uzak mekanlara yolculuk edebilir.

Rüyada bir başkası için içtenlikle ağlamak, kişinin kendi yaşamının düzen bulacağına yorumlanır. Yapılan çalışmaların karşılıksız kalmayacağı bu rüyanın yorumudur. Rüya, faydalı şeyler öğrenmeyi temsil eder. Öğrenilen bilgiler, kişinin yeni bir hayata başlamasına sebep olacaktır.

ÖLMÜŞ BİRİNİN RÜYADA AĞLAYARAK GÖRÜLMESİ

Rüyada ölen birilerinin ağlaması, çeşitli şekillerde tabir edilir. Bazı yorumlara göre bu rüya, ölen kişinin yakınlarından dua istediği anlamındadır. Ölen kişi için hayır yapılması ve dua edilmesi tavsiye edilir. Bu rüya, başka yorumlara göre ölen kişinin ahiretteki durumunu gösterir. Dökülen gözyaşları, ahiretteki kişinin günahlarından kurtulmasına delalettir. Ölmüş olan kişinin günahlarının affedilmesi ve cennetle müjdelenmesi, rüyanın yorumlarıdır.

Rüyada ölmüş birinin ağlaması, kimi yorumculara göre gerçek hayatta sevilen birilerini getirir. Uzun süredir görülmeyen kimselerle görüşmek mümkün olabilir. Veya rüya sahibinin ailesinde bir bebek doğumu gerçekleşebilir.

 RÜYADA BAĞIRARAK (SESLİ) AĞLAMAK

Rüyada bağırarak ağlamak, çoğu yorumda arınmayı temsil eder. Kişinin bağırışı, içindeki sıkıntıların bir açığa vuruluş şeklidir. Rüyada bunların dışarı atılması, kişinin üzerindeki yükleri işaret eder. Bu kimse, gerçek yaşamında uzun zamandır birçok sıkıntıyla mücadele etmektedir. Rüya, bu sıkıntıların artık son bulduğunu gösterir.

Rüyada bir kimsenin sesli ağlaması, bazı yorumlara göre onun hatalarını göstermektedir. Bu kimse, yaşamda birçok hata yapmıştır. Rüya, sahibi için bir dikkat uyarısıdır. Hatalardan dönmek gerektiği, günahlara tövbe etmenin önemi, rüyanın yorumudur. Bu rüya, kimi zaman da kişinin iyi niyetiyle yaptığı yanlışları gösterir. Çevresindeki kişilere iyi niyeti ile yenilmeyi işaret eder. Bu kimsenin çevresindeki insanlar, kişinin iyi niyetini suistimal etmektedir.

RÜYADA BİRİNE SARILIP AĞLAMAK

Rüyada ağlarken birine sarılmak, çevreden görülecek yardımları temsil eder. Rüya sahibi, çevresinde sevilen, sayılan biridir. Bu kimsenin çevresindeki kişiler, ona iyi ve kötü günde yardımcı olmaktadır. Yaşanacak zorluklarda, bu kişi çevresinden hep yardım görecektir.

Bu rüya, psikolojik yorum olarak kişinin sevilme ihtiyacına işaret eder. Kişinin duyduğu özlemler, sevgiye karşı duyduğu arayış, rüyasında bu şekilde görülmüştür. Bazı yorumcular, bu rüyayı rüyada sarılınan kişiye göre açıklar. Eğer kişi rüyasında sevdiği birine sarılıp ağlamışsa, bu iyiye işarettir. Kişinin rüyasında sarıldığı kimse, ona maddi ve manevi yardımlarda bulunur.

Rüyada sarılınan kişi eğer gerçek hayatta düşmansa, bu o kimsenin tavrındaki değişiklikleri temsil eder. Gerçek yaşamda o güne kadar kötülükleri olan bir kimseye sarılmak, o kişinin hatalarından döneceğini gösterir. Düşmanlığın dostluğa dönüşmesi ve kırgınlıkların unutulması, rüyanın yorumudur.

Rüyada birine sarılarak ağlamak, bir kimseden alınacak gücü işaret eder. Eğer kişinin yaşamında olumsuzluklar varsa, bu olumsuzluklar bir yardımla düzelir. Yapılacak yeni anlaşmalar ve iş ortaklıkları, bu rüyanın tabirleri arasında yer alır.

RÜYADA GÖZYAŞI DÖKTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada dökülen gözyaşları genel olarak hayırlara işaret eder. Kimi yorumcular gözyaşını maddi zenginlik ile açıklar. "Rüyada gözyaşı görmek neye çıkar?" sorusu, birçok farklı yorumu içerir. Buna göre gözyaşları, maddi kazançtır. Kişi temiz, bol ve bereketli kazançlara sahip olur. Maddi anlamdaki hedeflerine kısa sürede ulaşır. Bu rüya, beklenmedik bir yerden gelecek olan yüklü miktardaki paraya da işarettir. Rüya sahibi miras alabilir veya şans oyunlarından para kazanabilir.

Bazı rüya tabircileri bu rüyayı manevi kazanca yorarlar. Manevi kazanç, kişisel anlamda yaşanan gelişmedir. Rüya sahibi içsel yolculuğunda gelişme kaydeder. Dünyayı ve yaşamı algılama şeklinde önemli değişimler olur. Bu kimse, bireysel hırslarından arınır.

Rüyanın İslami yorumu ise, rüya sahibinin Allah katında önemli mertebelere ulaşacağıdır. Bu kişi, günahlarından döner. Tövbeleri kabul edilir. Dünya ve ahirette her istediği kendisinin olur.

Rüyada görülen gözyaşları, bazen de kişinin yaşam yolculuğunda artık mutluluk zamanının geldiğini ifade eder. Herkes yaşamda bir sınava tabi tutulur ve çeşitli sıkıntılarla bu sınavı tamamlar. Bu rüyayı gören kimseler, manevi sınavlarını başarıyla tamamlamıştır. Bundan böyle hiçbir sıkıntı yüzü görmeden yaşamlarına devam ederler. Bu rüya, uzun ömre ve sevinçli bir döneme delalettir.

RÜYADA SEVİNÇTEN (MUTLULUKTAN) AĞLAMAK

Bir kimsenin rüyasında sevinç gözyaşı dökmesi, gerçek hayatta da sevinçle yorumlanır. Rüya sahibi büyük müjdelerle karşılaşır. Yaşamdaki tüm umutları gerçekleşir. Hastalığı varsa, şifa bulur. Borcu varsa bu borçlarını öder ve feraha erer. Bu rüya, tüm sıkıntıların çözüm bulduğunu gösterir. Rüya sahibi evlenmeye niyetli ise, kısa sürede bu niyeti gerçek olur. Evlenmek için hayırlı bir kısmet arayanlar, bu kısmete kavuşur. Rüya, kadınlar için zengin ve ahlaklı bir insanla evlilik yapmak anlamındadır. Erkekler için ise, iffet sahibi genç bir kadına delalettir.

Bir kimsenin rüyasında sevinç gözyaşları dökmesi, bazı tabirlerde doğacak çocuklara delalet eder. Eğer kişi sevinçli bir olay karşısında sessiz bir şekilde ağlamışsa, bu kız çocuğunu temsil eder. Eğer hıçkıra hıçkıra yüksek sesle ağlanıyorsa, bu rüya erkek çocuğuna işarettir.

RÜYADA ANNENİN AĞLAMASI

Rüyada bir annenin ağlaması, rüyanın görüldüğü durumuna göre yorumlanır. Rüya sahibi gerçek dünyada da anne ise, bu rüya onun evlatlarına karşı duyduğu endişeyi temsil eder. Kimi zaman da bu rüya, evlatlara karşı olan beklentileri gösterir. Bu anne, evlatları için çabalayan bir kimsedir ve çabalarının nihayetinde karşılık bulacağı kendisine müjdelenir.

Rüyasında evlatları için ağlayan bir anne, hayırlı evlatlara sahip demektir. Bu kadının evlatları, iyi makam ve mevkilere gelir. Yaşlılığında hep kendisinin yanında olur, onu koruyup kollar ve evlatlık görevlerini yerine getirirler.

Gerçek hayatta anne olmayan bir kadının, rüyasında ağlayan bir anne görmesi, evlat sahibi olmakla açıklanır. Bu kadın, uzun süredir evlat sahibi olmayı istiyor olabilir. Çok istediği halde bu isteğine kavuşamamış biri olabilir. Rüya, bu durumdaki kimselerin isteklerine ulaşacağına delalet eder.

Gerçek hayatta hamile olan bir kadının, rüyasında ağladığını görmesi de hayırla tabir edilir. Rüya, doğumun hızlı ve kolay olacağına yorulur. Bu rüya, sağlıklı bir doğum gerçekleştirmenin işaretidir. Hamile kadın, hayırlı bir evlat dünyaya getirir. Bu evlat, gelecekte iyi makam ve mevkilere gelir.

Oğlu askerde olan bir kadının, rüyasında ağladığını görmesi, evladın vatani görevini başarıyla tamamladığına işarettir. Bu kadının oğlu, sağ salim vaziyette askerden döner. Rüya, endişelerin yersiz olduğuna ve korkuların boş olduğuna delalettir.

 RÜYADA BEBEK AĞLAMASI

Rüyada bebek ağlaması, oldukça hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyada ağlayan bebek, rüya sahibine neşe ve sevinçler getirir. Yeni doğan bir bebek ağlaması, gerçek dünyada yeni bir yaşamın başlangıcı demektir. Bu anlam, rüyalar için de geçerlidir. Görülen rüya, rüya sahibinin yepyeni bir hayata başladığını temsil eder. Rüya sahibi, eski yaşamındaki tüm olumsuzluklardan uzak bir yaşama başlar ve tüm istedikleri gerçekleşir.

Rüyada bebek ağlaması görmek, bazı rüya tabirlerinde ilim ve irfan sahibi olmakla açıklanır. Rüya sahibi, eğer eğitim almak istiyorsa bu eğitimi alır. Öğrendiği bilgileri insanlığın yararına kullanır. Faydalı ilim öğrenmek, insanlara yardım etmek ve öğrenilenlerle kendini geliştirmek, rüyanın açıklamasıdır.

Rüyasında bebek ağlaması duyan bir kişi, gerçek hayatta hamileyse bu doğumla müjdelenir. Doğumun vaktinin yaklaştığı, bu rüyanın yorumudur. Hamile olan kadın, doğumunu kolaylıkla ve sağlıkla yapar. Sağlıklı bir evladın sahibi olur.

Bir kimsenin rüyasında erkek bebek ağlaması duyması

, güçle açıklanır. Rüya sahibi, büyük bir güce kavuşur. Söz konusu güç maddi anlamda olabilir, ancak manevi bir güçten de bahsetmek mümkündür.

Rüyada kız bebek ağlaması ise, tez gelecek haberle yorumlanır. Bir kimse, rüyasında yeni doğan bir kız bebeğin ağladığını görürse, beklediği iyi haberler tez zamanda gelir. Bu haberler, rüya sahibinin sonraki yaşamında olumlu etkiler sunar.

RÜYADA ÖLMÜŞ ANNENİN AĞLADIĞINI GÖRMEK

Kaybedilen yakınlar, zaman zaman rüyalarda görünebilir. Bu rüya, psikolojik olarak ölen kişilere karşı duyulan özlemi işaret eder. Ancak İslami yorum, bu rüyaların ölen kişilerle iletişim kurmayı telkin eder. İslami yorumlara göre ölen kişiler, dünyada bıraktıkları yakınlarının durumundan haberdardır ve rüyada ölen annenin ağlaması, bu düşünceyle açıklanır. Rüyadaki ölmüş anne, evladının durumuna üzülmektedir. Bu rüya, manevi bir gücü de temsil eder. Alınan manevi bir güç sayesinde sıkıntılardan kurtulmak, rüyanın yorumudur.

Rüyada ölmüş annenin ağladığını görmek, küskünlüklerin giderileceği anlamındadır. Eğer akrabalar ile yaşanan huzursuzluklar varsa, bunlar tez vakitte son bulacaktır. Bu rüya, her iki tarafın da hatalarını kabul edeceğini gösterir. Karşılıklı olarak af dilemeye ve barışmaya delalet eder.

Rüyada ölen annenin ağlaması, manevi anlamları yüksek bir rüyadır. Bu anlamlar genellikle ahiret ile açıklanır. Rüyada ölmüş annenin gözyaşları, kişinin günahlarının arınması anlamına gelir. Rüya sahibi, günah yükünden kurtulur. Yaşamını gözden geçirerek hatalarını daha iyi anlar. Bundan sonraki yaşamında daha iyi, daha anlayışlı bir insan haline gelmeye çalışır.

Kaynak: HABER MERKEZİ