Suudi Arabistan Profesyonel Ligi'nin 21. haftasında Al-Nassr ile Al-Shabab arasında oynanan maçta Cristiano Ronaldo, rakip takım taraftarlarının Lionel Messi tezahüratlarına sinirlenerek, tepki çeken bir harekette bulundu.

ETİK VE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Al-Nassr ile Al-Shabab arasındaki maçta Cristiano Ronaldo'nun rakip takım taraftarlarına yönelik yaptığı hareket, büyük yankı uyandırdı. Ronaldo’nun yaptığı bu hareket hakkında ülkenin önde gelen spor yorumcularından biri Portekizli yıldızın cezalandırılması yönünde çağrı yaptı. Bu olayın ardından, Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, Ronaldo'yu etik ve disiplin ihlali nedeniyle incelemek üzere Suudi Arabistan Ligi Etik ve Disiplin Komitesi'ne sevk etti.

RONALDO'YA NE CEZA VERİLDİ?

Suudi Ligi Etik ve Disiplin Kurulu, Al Shabab taraftarlarına yönelik müstehcen bir harekette bulunan Cristiano Ronaldo'ya 1 maç men cezası ve 40 bin Dolar para cezası verdi.

Gaziantep FK'nın Gençleri Umut Veriyor Gaziantep FK'nın Gençleri Umut Veriyor

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI

Portekizli futbol yıldızının aldığı ceza, Suudi Arabistan'da tepki çeken ilk olay değil. Ronaldo, geçmişte de benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı.

Riyad Sezon Kupası finalinde, Al Nassr ile Al Hilal arasındaki maçta, rakip taraftarların Messi lehine tezahürat yapması üzerine sinirlenmiş ve tribünlere dönerek "Burada olan benim, Messi değil" diye bağırmıştı.

Maç sonunda da siniri geçmemiş, soyunma odasında önüne atılan rakip takım formasını alarak kasıklarına sürüp tribüne fırlatmıştı.

Editör: Fatma Gültekin