Gelişmeler, "Ronaldinho Survivor'a katılıyor mu?" sorusunu akıllara getirdi. Paris Saint-Germain, Barcelona ve Milan gibi takımlarda geçen kariyeriyle tanınan Ronaldinho'nun yaşı da merak konusu oldu.

Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu? Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu?

Ronaldinho'nun Takımları ve Survivor All Star'a Katılımı

Acun Ilıcalı, Survivor All Star'a Ronaldinho'nun geleceğini duyurdu. Ronaldinho'nun, Survivor'da yarışıp yarışmayacağı ve ne zaman geleceği, Ilıcalı'nın açıklamalarıyla merak konusu oldu. Ronaldinho, dünya futbolunda iz bırakan bir isim olarak, iki kez FIFA Yılın Futbolcusu ve Ballon d'Or ödüllerini kazandı.

Ronaldinho Survivor'a Katılacak mı?

Acun Ilıcalı, Survivor All Star için Ronaldinho'nun ada konseyinde geleceğini açıkladı. Ronaldinho'nun, ada için ayak voleybolu ve kumda futbol heyecanı getireceği belirtildi.

Ronaldinho Kimdir?

Ronaldo de Assis Moreira, 21 Mart 1980'de Brezilya'nın Porto Alegre kentinde doğdu. Futbol yetenekleri genç yaşta ortaya çıkan Ronaldinho, futsal ve plaj futboluyla ilgilenerek futbola adım attı. 1997 FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'nda kendini gösterdi ve bir erkek çocuğu babasıdır. İspanyol vatandaşlığına da sahip olan Ronaldinho, futbol kariyerine Grêmio'da başladı.

Ronaldinho'nun Futbol Kariyeri ve Başarıları

Ronaldinho, kariyerinin önemli bir bölümünü Paris Saint-Germain, Barcelona ve Milan gibi Avrupa kulüplerinde geçirdi. Aynı zamanda Brezilya milli takımında da yer aldı. Profesyonel kariyerine Grêmio'da başlayan Ronaldinho, Barcelona'da geçirdiği dönemde La Liga şampiyonluğu ve FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödülünü kazandı. Milan'a transfer olduktan sonra Brezilya'ya dönerek Flamengo ve Atlético Mineiro gibi takımlarda oynadı.

Ronaldinho'nun Kariyeri ve Dünya Kupası Başarıları

Ronaldinho, Brezilya ile iki kez Dünya Kupası'na katıldı ve 2002 FIFA Dünya Kupası'nda şampiyonluk yaşadı. Ayrıca FIFA Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Ballon d'Or kazanan yedi oyuncudan biri oldu.

Ronaldinho'nun oynadığı takımlar arasında Grêmio, Paris Saint-Germain, Barcelona, Milan, Flamengo, Atlético Mineiro, Querétaro ve Fluminense bulunmaktadır.

Editör: Ebru Kont1