Katmerci’den sert açıklama: "Günah keçisi değiliz" Katmerci’den sert açıklama: "Günah keçisi değiliz"

Resim sanatına ilgi duyan Gaziantep’teki lise öğrencileri “Bilinçli Tüketici” temalı resim yarışmasıyla hünerlerini sergiledi. Derece alan ilk beş isme 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’nde ödülleri verildi.

Büyükşehi̇r Zabitadan Tüketi̇ci̇ Haftasina Özel Resi̇m Yarişmasi (6)

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dr. Atiye Güner, Gaziantep Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay, Gaziantep Ticaret İl Müdürü Ahmet Açıkgöz, Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları ve Kültür Turizm Müdürü Ahmet İnce ve Gaziantep Tüketici Hakları Derneği Başkanı Bülent Yılmaz’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada kazanan ilk 5 isim açıklandı.

Büyükşehi̇r Zabitadan Tüketi̇ci̇ Haftasina Özel Resi̇m Yarişmasi (4)

İlk 5’e Giren İsimlere Ödülleri Verildi

Bu kapsamda yarışmanın birincisi Aysel İbrahim Akınal Güzel Sanatlar Lisesi’nden Hümeyra Ölçek olurken, Ölçek’i, yine aynı lisede öğrenim gören Neslihan Beyza Akgül, Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesi’nden Berrak Bilecen, Şahinbey Sosyal Bilimler Lisesi’nden Tuana Gülsen Demir ve Gülşen Batar Anadolu Lisesi’nden Nazlı Türker izledi.   

Eserleriyle ilk beşe girmeyi başaran birinci isme dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet, 3’üncüye akıllı telefon, 4’üncüye akıllı saat 5’inciye ise bluetooth kulaklık hediye edildi.

Büyükşehi̇r Zabitadan Tüketi̇ci̇ Haftasina Özel Resi̇m Yarişmasi (2)

Yalım: Bu Gibi Yarışmalarla Bilinçli Tüketici Oranını Artırmayı Hedefliyoruz

Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım 15-21 Mart Tüketici Haftasına istinaden yaptığı konuşmada, vatandaşlarının alışveriş sırasında bazı haklarının kaybolmaması ve daha bilinçli olmaları amacıyla daire başkanlığına bağlı ekiplerce bilinçlendirme çalışmalarının yürütüldüğünü söyledi.

Tüketicilerin hangi haklara sahip olduğunu öğrenmesinin öneminden bahseden Yalım, “Yaptığımız çalışmalarda sahada, eğitim kurumlarında STK’larda bilinçlendirme çalışmaları başlatılmıştır. Yaklaşık 6 aydır bu çalışmaları yürütmekteyiz. Bu çalışmalarda geldiğimiz noktada binlerce insanın daha bilinçli olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Büyükşehi̇r Zabitadan Tüketi̇ci̇ Haftasina Özel Resi̇m Yarişmasi (1)

Farklı etkinliklerle bilinçli tüketici oranını toplumda artırmayı hedeflediklerini belirten Yalım, “Çocuklar “Bilinçli Tüketici” temasıyla yeteneklerini sergiledi ve bizlere ne kadar yaratıcı olduklarını gösterdi. Bu tür yarışmalarla insanların daha bilinçli bir tüketici olması için gayret sarf ediyoruz” dedi.  HABER MERKEZİ

 

Editör: Barış Kaya