17 nisan 2024 survivor all star eleme gecesi heyecanıyla dolu! bu gece adaya kim  veda edecek 17 nisan 2024 survivor all star eleme gecesi heyecanıyla dolu! bu gece adaya kim veda edecek

Vücuda Omega-3 Deposu: Semiz Otu

Tükettiğimiz her besin vücudumuza farklı katkılar sağlarken, bazı besinler bağışıklık sistemini zırh gibi yapıyor. Bu kapsamda vücudun en ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlayan balık, tüketilmesi gereken besinlerin başında geliyor. Ancak balık tüketmeyi sevmeyen, kokusundan ya da tadından hoşlanmayanlar için alternatif bir yol var: Semiz otu.

Omega-3 Deposu Semiz Otu

Hem salatasıyla hem yoğurduyla sofraları süsleyen semiz otu, vitamin ve mineraller açısından insan sağlığına önemli katkılar sağlıyor. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücudu serbest radikallerden koruyan semizotu, damarları rahatlatarak kolesterol seviyesini düzenliyor. Ayrıca vücudu toksinlerden arındırarak idrar söktürücü etki sağlıyor. Böbreklerdeki taşı, kumu dökmeye yardımcı olan semizotunun dizanteri ile birlikte hemoroit sorunu yaşayanların da tüketmesi tavsiye edilir.

Omega-3 İçeriğiyle Dikkat Çekiyor

Bilinenlerin yanı sıra semizotunun içerisinde bol miktarda Omega-3 bulunuyor. Bu özelliği ile semizotu tüketimi, balık yemekle eş değer sayılıyor. Dolayısıyla uzmanlar haftada en az 4 kere semizotu tüketmenin vücuda çok iyi geleceğini belirtiyor.


47200 29032024B6Ff3B9E
Editör: Muharrem Türkoğlu