2024 yılında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını sürdürmektedir. Dar gelirli vatandaşlar, bakanlığa başvurarak bu desteklerden yararlanabilmektedir. Özellikle her yıl Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, "Ramazan kolisi yardımı nasıl alınır?", "Ramazan kolisi 2024 yılında nasıl alınır?" gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başlamışlardır. İşte bu soruların yanıtları...

2024 YILI GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yapmaktadır.

Baykar'dan Firma Ve Yöneticileri Hakkındaki İddialara İlişkin Flaş Açıklama Baykar'dan Firma Ve Yöneticileri Hakkındaki İddialara İlişkin Flaş Açıklama

Dar gelirli vatandaşlar, sosyal güvencesi olan ancak kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin en son güncel rakamıyla birlikte 5.667,37 TL'den az olan haneler bu desteklerden faydalanabilmektedir.

Yardımların miktarı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir. Bu miktar, ihtiyaç sahiplerinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

"Gıda Yardımları" adı altında verilen bu destekten belirtilen şartları sağlayan tüm aileler faydalanabilmektedir.

Editör: Ebru Kont1