Ak Parti’nin Gaziantep’te sevilen ismi Şamil Tayyar, seçim çalışmalarına katılmak için geldiği Gaziantep’te, hem teşkilat, hem de vatandaşlarla bir araya geldi, seçim tahmininde bulundu. Tayyar, İslahiye ve Nurdağı ile başladığı seçim ziyaretlerini Gaziantep’te sürdüreceğini belirtti.

DEPREMİN VURDUĞİ İKİ İLÇE

Kendinin doğduğu topraklar olan İslahiye ve Nurdağı’nın 6 Şubat depreminin en fazla hasar bıraktığı yerlerden olduğunu belirten Tayyar, seçim gezisinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Deprem bölgesinde yeniden yapılanmanın hızla devam ettiğini vurgulayan Tayyar, “Devletimiz ve hükümetimiz, depremzedelerin eksiklerini gidermek için dört koldan çalışmaya devam ediyor. Devlet-millet bütünlüğünü bu topraklarda çok daha iyi gözlemliyoruz” dedi.

REKOR OY BEKLİYORUM

Tayyar, Nurdağı’nın Gaziantep’te her zaman oy rekoru kırılan ilçe olduğunu belirterek, “Deprem Nurdağı’nı çok derinden vursa da, yapılanları görmek yaralarımızı sarıyor. Şehrin inşa ve ihya sürecinde cumhur ittifakına yönelik güven duygusu her geçen gün artıyor. Cumhurbaşkanımıza yüzde 77 gibi yüksek düzeyde destek veren ilçemiz, 31 Mart Pazar Günü de aynı inançla cumhur ittifakı adayını taçlandıracaktır inşallah. Gaziantep’te rekor oyla kazanmaya en yakın ilçelerimizden biri Nurdağı’ ifadelerini kullandı.

CHP’de Gaziantep’te şok gelişme… O kişilerle ilgili ihraç süreci başladı CHP’de Gaziantep’te şok gelişme… O kişilerle ilgili ihraç süreci başladı

RAKİBİMİZ YOK

İslahiye’de de incelemelerde bulunan ve yapılan çalışmaları yerinde gören Tayyar, “Devlet/milet kaynaşması depremin yaralarını hızla iyileştiriyor. Çözüm odaklı bu güven duygusu, Cumhurbaşkanlığı/vekillik seçiminde olduğu gibi 31 Mart’ta da güçlü şekilde yansıyacak. Cumhur İttifakı, rakipleriyle arasındaki mesafeyi hızla açıyor. Burada da rekor bekliyorum inşallah” diye konuştu.

BAŞKANLAR KENDİLERİYLE YARIŞIYOR

İslahiye ve Nurdağı’nın mütevazi iki ilçe olduğuna değinen Tayyar, “İslahiye adayımız Kemal Vural ve Nurdağı adayımız Mehmet Yıldırır, gördüğüm kadarıyla rakiplerinden çok, birbirleriyle tatlı bir rekabet halinde. Her iki başkan da, Gaziantep’te oy rekoru kırmak için yarışıyor. Doğrusu, bu yarışın galibini ben de çok merak ediyorum. Sonuçta kazanan Gaziantep, kazanan Cumhur İttifakı olacak” dedi.

Muhabir: AYHAN DUMAN