Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Kargılık Mahallesi’nde ikamet eden Yaşar Akdağlı ve eşi Cennet Akdağlı (55), Güney ilçe merkezinde alışveriş yaptıktan sonra kırsal mahalledeki evlerine dönmek için sepetli motosikletleriyle yola çıktı. Evlerine 100 metre kala pusuya düşürülen çift, av tüfeği ile tek el ateş edildi. İlk önce motosikletin arkasında yolcu olarak oturan Cennet Akdağlı’ya isabet eden domuz kurşunu, bel kısmından girerek Yaşar Akdağlı’nın omurga kemiğini parçaladı. Cennet Akdağlı olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Yaşar Akdağlı, ilk müdahalesinin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Jandarmanın Müdahalesi ve Şüphelinin Yakalanması

Annesini Hem De Babasını Vurdu Tutuklandı

Olayın ihbar edilmesi üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT, KOM, Siber Suçlarla Mücadele ve Güney İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda ekip olaya müdahale etti. Şüphelinin yakalanması için geniş bir çalışma başlatan jandarma ekipleri, cinayetin failini samanlıkta iğne arar gibi detaylı bir çalışmayla buldu. Olay yerinde araştırma yapan jandarma ekipleri, cinayet ihbarında bulunan oğlu Hakan Akdağlı ve diğer oğluyla birlikte olayla bağlantılı olabileceği değerlendirilen iki şüpheliyi daha gözaltına alındı ve tutuklandı.

Cinayetin İtirafı ve Soruşturma Süreci

Cinayet ile ilgili sorgulamayı yapan ekipler, olayla ilgili çelişkili beyanlarda bulunan 23 yaşındaki Hakan Akdağlı üzerinde yoğunlaştı. Mülakat sonucu şüpheli suçunu itiraf etti. İlk ifadesinde “Babam, bana eziyet edip, dövüyordu. Amacım korkutmaktı. Dönüşlerini bekledim, saklandım arkalarından ateş ettim. Silahı sakladım, sonra babam aradı koşarak yanına gittim. Yardım ettim ambulans çağırdım” diyen zanlı evlat, jandarmadaki sorgusunun ardından Buldan Adliyesine sevk edildi. “Kasten ve tasarlayarak adam öldürmek” suçundan adli makamlara sevk edilen oğulun, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

Suç örgütlerine Kuyu-5" operasyonları Suç örgütlerine Kuyu-5" operasyonları

Babanın Durumu ve Tedavi Süreci

Öte yandan, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen baba Yaşar Akdağlı’nın entübe edildiği ve hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi.

Editör: Muharrem Türkoğlu