Program kapsamında, hane başına 12 ay boyunca düzenli ödemeler gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için de ek ödemeler sunuluyor. Peki, bu programa nasıl başvurulur ve hangi şartlar geçerlidir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımları güncellenmiş ödeme tutarlarıyla sunmaya devam ediyor. Bu yılın başından itibaren yürürlüğe giren güncellemeler sayesinde, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına düzenli olarak ödemeler yapılıyor. Özellikle zor durumda olan vatandaşlar için büyük bir önem taşıyan bu yardımlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Aile Destek Programı çerçevesinde 1250 TL ödeme yapılıyor. Başvuruları e-Devlet üzerinden yapılan ve onay alan vatandaşlara her ay düzenli olarak yatırılıyor. Detaylar ise şu şekilde…

Gaziantep'te yeşil dönüşüm için büyük fırsat Gaziantep'te yeşil dönüşüm için büyük fırsat

Ağustos ayına gelindiğinde, Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yapılacağı henüz kesinleşmedi. Ancak geçmiş dönemlere bakıldığında, genellikle ayın 15’inden itibaren ödemelerin yapıldığı görülüyor. Dolayısıyla Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren aile destek ödemelerinin başlayabileceği düşünülüyor. Vatandaşlar, ödemelerini PTT aracılığıyla alabiliyorlar.

Aile Destek Programı ödemeleri, hane başına düşen aylık gelir aralığına göre değişkenlik gösteriyor. Buna göre ödeme tutarları aşağıdaki gibi belirleniyor:

450 TL ve altındakiler: 1.250 TL

450 TL üzeri – 911,15 TL ve altındakiler: 1.100 TL

911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altındakiler: 950 TL

1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL altındakiler: 850 TL

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgah adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabiliyor.

Başkan Erdoğan’ın açıklamasına göre, Aile Destek Paketi ödemeleri bir yıl daha uzatıldı. Bu kararla birlikte “Türkiye Aile Destek Programı” önemli bir adım atmaya devam ediyor, vatandaşlarının ihtiyaçlarını desteklemeye devam edecek.