Yapılan üç yıllık anlaşmaya göre Prometeon, 2024-2026 yılları arasında Türkiye A Millî Erkek Futbol Takımı'nın resmi sponsoru oldu. Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirketi Prometeon, Türkiye Futbol Federasyonu ile imzaladığı anlaşma kapsamında Türkiye A Millî Erkek Futbol Takımı'nın üç yıl boyunca resmi sponsoru oldu. 

Sponsorluk Lansmanı Yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahipliğinde Riva Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen sponsorluk lansmanına, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Millî Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Prometeon Tyre Grup Genel Müdürü Roberto Righi ile Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS Bölge CEO'su Gökçe Şenocak'ın yanı sıra TFF ve Prometeon yöneticileri hazır bulundu. 

Trabzonspor Draguş'u Bitirdi Mi? Trabzonspor Draguş'u Bitirdi Mi?

Bu İşbirliği Gücümüze Güç Katacaktır

Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Prometeon'un değerli yöneticilerini, çalışma arkadaşlarını, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimizi, basın mensuplarını sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak sponsorlarımıza sadece sponsorluk çerçevesinde değil, iş ve çözüm ortağımız olarak baktığımızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Global bir İtalyan lastik markası olan Prometeon ile A Millî Futbol Takımımızın sponsorluk anlaşması için bir araya geldik. Bu anlaşma ile Prometeon 3 yıl boyunca A Millî Futbol Takımımızın resmi sponsoru olacak. Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde grubunu tarihinde ilk kez lider tamamlayarak EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan millî takımımız hepimizin göğsünü kabarttı. Avrupa'nın en genç ve başarılı millî takımlarının başında gelen A Millî Futbol Takımımızın bu yaz Almanya'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da başarılı olacağına inancımız tamdır. Avrupa'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın da büyük desteğini arkamıza alarak Almanya'da maçlarımızı ev sahibi gibi oynayacağız. Almanya'yı Almanya'da yendiğimiz hazırlık maçında da tribünlerde bizim taraftarlarımızın çoğunlukta olduğunu ve millî takımımıza nasıl büyük bir destek verdiklerini hatırlatmak isterim." ifadelerini kullandı. Spor Servisi 

Editör: Barış Kaya