YANGINLAR VE TARTIŞMALARLA DOLU BİR DÖNEM


Gaziantep’in üst gelir grubu tarafından sıklıkla ziyaret edilen Primemall, yapılan denetimler sonucu hasarlı olduğu tespit edildikten sonra uzun süre kapalı kalmıştı. Bu süreç sonrasında AVM, eksikliklerin giderilmesinin ardından 46 gün sonra tekrar açıldı.

GECE KULÜBÜNDE SİLAHLI SALDIRI


Primemall AVM içinde bulunan bir gece kulübünde 2022 yılında yaşanan bir olayda, içeri alınmayan bir kişi, etrafa rastgele ateş açarak birçok kişinin yaralanmasına sebep oldu.

CHP’li Meriç’ten hükümete çağrı CHP’li Meriç’ten hükümete çağrı

İKİ YANGIN VE SORU İŞARETLERİ


Primemall AVM’de son bir ayda iki kez yangın çıkması, yangın güvenliği ve alınan önlemler konusunda soru işaretlerini beraberinde getirdi. Yangınlar, özellikle AVM’nin depo bölümünde başladı ve yoğun duman nedeniyle ziyaretçiler arasında büyük panik yaşanmasına neden oldu. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle yangınlar kontrol altına alındı.

AVM’DEKİ YANGINLARIN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR


İki yangın olayının ardından yetkililer, AVM’de güvenlik ve yangın önlemlerini gözden geçirmek üzere detaylı bir inceleme başlattı. Bu incelemeler, AVM yönetiminin önlem alıp almadığı ve yangınların nedenlerinin ne olduğu konusunda daha fazla bilgi sağlayacak.

Kaynak: Ali Kartal