Polis Akademisi, 31. Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik ve Sağlık Kontrolü Sınav Yerleri Belli Oldu Polis Akademisi Başkanlığı, 31. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) için fiziki yeterlilik ve ön sağlık kontrolü aşamalarının sınav yerlerini ilan etti. Adaylar, sınav bilgilerini T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri kullanarak www.pa.edu.tr adresinden sorgulayabilirler.

NASIL SORGULANIR?

Adaylar, e-Devlet üzerinden "Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama" sayfasından sınav giriş belgelerini görüntüleyebilirler.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL BULUNUR?

Polis Akademisi, 31. Dönem POMEM Giriş Sınavına katılacak adayların, sınav merkezlerini kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr üzerinden öğrenmeleri gerektiğini belirtti. Adaylar, ilan edilen tarihte ve sınav merkezlerinde müracaat kabulü, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavını tamamlayacaklar. Fiziki yeterlilik sınavını geçenler, daha sonra duyurulacak bir tarihte Mülakat Sınavına katılacaklar. Sınav giriş bilgileri yalnızca internet üzerinden duyurulacak, posta veya diğer iletişim araçları ile belge gönderilmeyecek.

POMEM Sınav Detayları ve Kuralları Sınav girişinde, adayların yanlarında cep telefonu, kayıt cihazı, kesici veya delici aletler ve yanıcı maddeler gibi nesneler bulundurmamaları önemle hatırlatılır.

POMEM MÜLAKAT SÜRECİ

Fiziki yeterlilik sınavını başarıyla geçen adaylar, Mülakat Sınav Komisyonu tarafından değerlendirmeye alınır. Adaylar, mülakat sırasında bir kart çekerek belirlenen konu üzerinde düşünüp sunum yaparlar. Komisyon, adayın bilgi düzeyi, konuyu kavrama becerisi, özgüveni, ifade yeteneği ve beden dili kullanımı gibi beş temel kriter üzerinden değerlendirme yapar. Her bir kriter için maksimum yirmi puan verilir ve başarılı sayılmak için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan almak gereklidir.

MÜLAKAT SINAVI NE ZAMAN?

Mülakat sınav tarihleri, Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi www.pa.edu.tr üzerinden ayrıca ilan edilecektir.

Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

UYARI: Mülakat Sınav tarihleri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

Gaziantep’te okula marka tescilli Gaziantep’te okula marka tescilli

Editör: Fatma Gültekin