Konya’da devam eden EuroHockey Club Challenge I-Men 2024’te ikinci maçını Macaristan’ın Építők HC Erkek Hokey Takımı maçı 7-0’lık skorla kazanırken Alanya’da mücadele eden Kadın Hokey Takımımız Fransız rakibiyle 0-0’lık skorla berabere kalarak yarı finale yükseldiler.

 KADINLAR BERABERE KALDI AMA YARI FİNALE YÜKSELMEYİ BAŞARDI

Alanya ve Konya’da devam etmekte olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek Hokey Takımları ikinci maçlarını oynadı. Konya’da oynanmakta olan EuroHockey Club Challenge I-Men 2024’te ikinci maçını Macaristan’ın Építők HC Erkek Hokey Takımıyla oynayan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey takımı sahayı rakibine adeta dar etti. Rakibi karşısında ilk dakikalardan itibaren üstünlük kuran Qolisgücü’nün kaplanları maçı 7-0’lık skorla kazanarak yarı finale yükseldi. Diğer tarafan Alanya’da devam etmekte olan EuroHockey Club Trophy II-Women 2024’te ikinci maçını Fransa’nın Cambrai HC Kadın Hokey Takımı ile oynayan Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı zorlu rakibi karşısında mücadele ederek maçı 0-0’lık skorla berabere tamamlayarak yarı finale yükselmeyi başardı. 

HER İKİ TAKIMIMIZI KUTLUYORUM

Milli sporcular için uğurlama töreni düzenlenecek Milli sporcular için uğurlama töreni düzenlenecek

Avrupa Şampiyonasını Alanya’dan takip eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan güçlü rakipler karşısında gerek erkek gerekse kadın hokey takımlarının maçlara kazanmak için çıktığını ve büyük mücadeleler verdiklerini ifade ederek “İki takımımızda bugün ikinci maçlarını oynadı ve her ikisi de yarı finale yükseldi. Hedefimiz gerek erkek gerekse kadın takımımızın final oynaması ve her iki şampiyonluk kupasını ülkemize kazandırmasıdır. Sporcularımızın moralleri yüksek. Verdikleri şampiyonluk sözünü yerine getirmek için var güçleriyle güçlü rakipleriyle mücadele ediyorlar. Kendilerini ve teknik ekibimizi yürekten kutluyorum” dedi. Spor Servisi

Editör: Spor Merkezi