Yerel seçimlere sayılı günler kala Gaziantep’e gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstasyon Meydanı’nda halkla buluştu.

Gaziantep’in cumhuriyetin yıkılmaz kalesi olduğunu belirten Özel, “Gaziantep Milli mücadelenin şehri. Hepimizin birliğe beraberliğe misakı milli sınırlarına bugünkü egemenliğine kavuşmasındaki en büyük direnç, en büyük inanç.  Gaziantep yüreğinde vatan, millet, bayrak sevgisi olan, haramdan ve yalandan korkan kahraman evlatları.. Geçmiş yıllarda Gaziantep’e geldiğimde şunu söylemiştim, bu Gaziantep bu CHP’nin bu günlerini hak etmiyor, biz Gaziantep’e apayrı bir önem vermeliyiz. Samsun ve Gaziantep Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele için ilk attığı şehir ve milli mücadeleden dolayı unvanını verdiği şehir. Cumhuriyet Partisi’nin eskiden olduğu gibi en güçlü olduğu şehirlerinden biri olması gerekiyor. Şimdi seçim atmosferindeyiz. Ama seçimler de geçse önümüzdeki süreçte bu parti Gaziantep’te hak ettiği yere gelene kadar Özgür Özel olarak, genel başkanınız olarak Gaziantep’in üzerindedir bu işi beraber başaracağız”

D S C 0272

RAMAZAN’DA MİTİNG OLMAZ DEDİLER

Özel, “Ramazan’ınız mübarek olsun.  Allah tutulan oruçları kabul etsin. Dediler ki Gaziantep’te Ramazan’da miting olmaz böyle büyük alan asla dolmaz. Gaziantep’e gelirsiniz ve Ramazan’da üzülürsünüz. Dedim ki ben o kente o kentteki yoldaşlarıma o kentteki Atatürkçüler Cumhuriyetçiler o kentteki vatan severlere milliyetçilere inanıyorum Gaziantep’e gidiyorum dedim. Göreceksiniz her geçen gün daha kalabalık olacağız. Her geçen gün daha çok olacağız ve en sonunda Gaziantep’e hak ettiği günlerine Gaziantep’e geçmişteki gibi cumhuriyetçilerin  kalesi yapacağız”

GAZİANTEP YORULDU

“Birbirinden kıymetli adaylarımızla birlikte Gaziantep’te seçime büyük bir iddia koyuyoruz” diye devam eden Özel, “Gaziantep yoruldu. Sürekli birileri her şartta oyu bize veriyorlar. Emekliyi de kırsa veriyorlar, çiftçiyi perişan etsek de veriyorlar. Ne yaparsak yapalım yapalım Oyu bize veriyorlar diye sürekli ihmal eden bir anlayışla karşı karşıyayız. Her yerde bir hesap yapıyoruz. Gaziantep’te geçen sene 7 bin 500 TL olan en düşük emekli maaşına 20 kg Antep fıstığı alıyormuş. Bu sene 10 bin TL’ye sadece 15 kg alıyor. 2018 yılında nohut dürümü 5 TL ‘ydi. 2018’den bu yana beş liralık nohut dürüm olmuş 50 TL. Altı senede on kat artmış. Gaziantep’te en kötü evin kirası 10 bin TL. Emeklinin maaşı da 10.000 TL yani eve girerse kira verirse aç oturacak karnını doyurursa sokakta kalacak böyle bir anlayış olmaz “

D S C 0232

GENÇLERİN YÜZDE 43’Ü İŞSİZ

Gaziantep’te gençlerin yüzde 43’ünün işsiz olduğunu belirten Özel, “Antep‘teki iki gençten bir tanesi işsiz ve çok büyük sıkıntı yaşanıyor. Tabii bu işsizliğin önemli sebeplerinden bir tanesi tekstil sektöründe yaşananlar.  Tayyip Erdoğan “bu ülkede ekonomiyi ben bilirim” dediği için “faiz sonuç değil sebeptir” dediği için, “bütün dünya faizleri yükseltirken inadına inadına faiz düşürüp enflasyonu arttırdığı” için.. Herkes dövize yöneldiği için öyle bir noktadayı. Antep gibi tekstil ihracatında en rekabetçi illerimizden bir tanesi giderleri çok arttığı için ve döviz fiyatındaki zorluklar yüzünden ihracat isteğini alamaz oldu. 19'dan 44'e çıkan mazot fiyatıyla geçmişte bir kilo buğday, 1 kilo mazot alırken, 7 kilo buğdayla bir kilo benzin alınmayan bir noktaya geldik. 1 kilo buğday satıyorsun, bir bardak çay içemiyorsun. Nerede çiftçiye köylüye milletin efendisi diyen anlayış, şimdi karşımızda köylüye 'al ananı da git' diyen anlayış nereden nereye geldik

BARINMA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Özel şöyle deva etti: “CHP’li belediyeler son beş yılda tam 61 tane yurt yaptı.  Gaziantep’te CHP’li belediyelerce Merkez belediyeleri biz aldıkça konuşacağız. Aynı İstanbul, Ankara, Mersin ve Adana belediyelerimiz gibi burada da yurt yaparak öğrencinin barınma sorununu çözeceğiz. Yine burada sosyal konut projeleri ile kira sorununu çözeceğiz. Türkiye’nin 4 bin yanında nasıl yüz güldürüyorsak Antep‘te de yüzleri güldüreceğiz.

ŞEHİR HASTANESİNDE SIKINTI BÜYÜK

“Burada Şehir hastanesi büyük bir sıkıntıya dönüştü. İnanılmaz bir doktor açığı var. Kadroların yüzde 35'i boş. İnsanlar, sadece doktor değil, hemşire, sağlık memuru, teknisyen hepsi eksik. Geçen ay TTB 138 randevu sorgusu yapıyor yüzde 64'üne randevusuzluk cevabı veriyor. Sağlık Bakanı'na sesleniyorum. Antep'i duy, bu şehirde sağlık skandalı yaşanıyor. Gaziantep’i artık yordular. Gaziantep’i hasta ettiler artık bir doktor lazım.”

NEREDE GAZİANTEPSPOR?

“Gaziantepspor Türkiye’nin en önemli takımlarından bir tanesiydi. Bütün dünya Gaziantepspor’u nefesini tutmuş izliyordu. Gaziantep’i küme düşürdüler, Gaziantep’in yerine GFK diye bir takım  çıkardılar. Ama o takımda da sıkıntı var. Buradaki Gaziantepliler size Gaziantep’e eski günlerine getirecek bir lider lazım. hem Gaziantep’i Süper Lig‘e çıkaracak hem Gaziantepspor‘u eski günlerine kavuşturacak biri lazım”

BU ŞEHRE DOKTOR LAZIM DOKTOR

“Bu şehir hasta. Ona bir doktor lazım. Muzaffer bey hepimizin çok sevdiği bir tıp doktoru. Partimizin gözbebeği Gaziantep’in bir evladı. Saygılı, çalışkan, üretken, enerjik birisi. Gaziantep onu çok seviyor o da Gaziantep’i çok seviyor. Biraz önce Muzaffer başkan size neler yapacağını söyledi. Onu sevmek yetmez. Beş gün var. Bu beş gün boyunca her gün Muzaffer doktor için çalışmaya hazır mısınız ?”

CELAL DOĞAN’I ALKIŞLATTI

CHP heyetinden Ankara’da önemli buluşma CHP heyetinden Ankara’da önemli buluşma

CHP Lideri Özgür Özel, geçmiş dönem belediye başkanı Celal Doğan’ı övdü. Özel şunları söyledi: “Yıllar arasında tam üç dönem Cumhuriyet Halk partili bir belediye başkanı tarafından, sevgili Celal Doğan tarafından yönetildi.  Gaziantep’in altyapısı varsa Celal Doğan sayesinde vardır. Marka şehir olmuşsa Celal Doğan sayesindedir. Gaziantepspor ne yaptıysa Celal Doğan’ın döneminde yapmıştır. Celal beyden sonra görev yapan, Gaziantep’te taş üstüne taş koyan hangi partiden belediye başkanı varsa hepsine de teşekkür ediyoruz”

GAZİANTEP’İ HALSİZ BIRAKTILAR

“Gaziantep’i artık yordular, Gaziantep’i üzdüler, Gaziantep’e halsiz. Yorgun bıraktılar Gaziantep’e hasta ettiler. Gaziantep’e artık bir doktor lazım. Sevgili Arkın Bereketoğlu var. Bereketoğlu evladınız, ona sahip çıkmanızı bekliyorum. Şehitkamil’de benden yedi yaş genç hepimizin umudu Umut Yılmaz var… Oğuzeli‘nde Ahmet Bozgeyik partinin emekçisi. Çalışkan.. Araban’da sevgili Hüseyin Kılıç var. Her şey benimle çok güzel olacak diyor. Biz depremde 6 Şubat‘ta canlarımızı kaybettik. Verilen sözlerin tutulmadığını biliyorum. Gaziantep’te teslim edileceği söylenen konut 42 bin teslim edilen 14 bindir. Yüzde 35’i teslim edildi. Allah Antep’e bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Şimdi bizim İslahiye‘de  yıkılmış hayalleri, umutları yeniden ayağa kaldırmak için İslahiye‘deki adayımız Okan Öztürk var. Yine Nurdağı’nda en genç adayımız. Gençliği ile dinamizmiyle hepimizin desteğiyle çalışacak olan Mustafa Çetin Hüseyin var. Haftaya pazar günü Allahın izniyle Türkiye’nin 11 büyük belediyesine belediyeler katacağız. Gücümüzü koruyacağız arttıracağız.”

KARKAMIŞ ÖNEMLİ

“Var gücümüzle İslahiye‘nin ve Nurdağı‘nın arkasında olacağımıza söz veriyoruz. Karkamış‘ta bir belediye başkanımız vardı. CHP’nin Gaziantep’te tek belediye başkanıydı. Beş yıl boyunca Karkamış‘ta sancak gemisindeydi . Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün partisinin bayrağını dalgalandırdı. Ali Doğan “Karkamış‘ı bir başka arkadaşımıza emanet edebilirim. ben Nizip’e hizmet edebilirim” dedi. Gördüm baktım sevindim. Ona da inanıyoruz. Ali Doğan’dan sonra Mustafa Güzel diyoruz. Sonra Yavuzeli… Biz bu ekibe güveniyoruz, inanıyoruz” dedi.

ERTÜRK PROJELERİNİ SIRALADI

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muzaffer Ertürk, heyecanlı olduğunu, yüreğinin kıpır kıpır olduğunu söyledi. Eşi ile birlikte kürsüye çıkan Ertürk, Özgür Özel’e belediyenin anahtarını getireceği konusunda verdi. Ertürk, “İnşallah 1 Nisan’da yüzümüz gülecek, yüzleri güldüreceğiz. Çok üzülüyorum niye biliyor musunuz? 20 yıldır anahtarı getiremedik. Ben söz verdim anahtarı vereceğime söz verdim. Belediyenin kapısını açacağım. Camdan kapı olacak, içerisi görülecek, şeffaf belediyecilik yapacağız. Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Antalya gibi bütün meclis toplantıları canlı yayınlanacak. Gaziantep gibi örnek olacağız. İşte saygıdeğer eş başkanımla yöneteceğiz. Çocuklara kreşler açacağız ana okulları açacağız. Etüt merkezlerinde liselere üniversitelere hazırlanacaksınız. Rahat olun gençler sizlere spor konseptleri yapacağım” dedi.

D S C 0211

GAZİANTEPSPOR’U CANLADIRACAĞZI

Ertürk, Gaziantepspor’u yeniden hayata geçireceklerini belirterek, “Gaziantepspor yaşatacağız. Avrupa Kupası’nda Roma‘yı yendik. Roma‘yı fethettik. Roma‘yı yeniden fethedeceğiz. Esnaflar açılacak lokantalarda çok ucuz fiyata yemeklerini yiyecek. Anne kartlarımız olacak, kantin kartları olacak. Sizleri köşe bucakta bir çuval kömüre patatese makarnaya muhtaç etmeyeceğim kimseye muhtaç etmeyeceğim Yataklarınıza aç girmeyeceksiniz bundan emin olun. Gaziantep 1 Nisan’da gülecek. Çünkü halk, halkın belediyesini görecek. Gaziantep’in hizmetine Gaziantep’in güzelliğine sunacağız. Sizden emanet oylarınızı bizden esirgememenizi istemiyorum” diye konuştu. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya