ORC Araştırma Şirketi, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Gaziantep ile ilgili Yerel Seçim Anket Sonuçlarını yayımladı. 25-27 Ocak tarihleri arasında 1960 kullanıcı ile gerçekleştirilen ankette, ‘’Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya/Partiye oy vermek istiyorsunuz?’’ sorusunu yöneltildi.

Şahin Açık Ara Birinci

Araştırmada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, CHP, DEM, İYİ Parti, YRP, Diğer ve Kararsızlara ilişkin veriler yer aldı. Buna göre AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, ORC’nin araştırmasında rakiplerine büyük fark atıyor.  ‘’Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya/partiye oy vereceksiniz?’’ sorusuna katılımcıların yüzde 50,9’u Fatma Şahin yanıtını verdi.

Orc

Chp Adayına Destek Verenlerin Oranı Yüzde 21

Araştırma sonunda CHP adayına destek vereceklerini açıklayanların sayısı yüzde 21,1, DEM PArti adayı yüzde 6,2, İyi Parti Adayına yüzde 4,3, YRP adayına yüzde 2,5, diğer partilere yüzde 2,8 destek çıktı. Kentte kararsızların oy oranı ise yüzde 12,2 oldu.

Gaziantepliler Şahin’den Memnun!

Kahramanmaraş’ta bir deprem daha mı oldu (4 Mart) Bugün deprem en son nerede oldu, az önce deprem mi oldu, kaç şiddetinde Kahramanmaraş’ta bir deprem daha mı oldu (4 Mart) Bugün deprem en son nerede oldu, az önce deprem mi oldu, kaç şiddetinde

Araştırmada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den memnuniyet oranları da soruldu. Buna göre, Gazianteplilerin yüzde 54,5’i Fatma Şahin’i başarılı buluyor. Ankete katılanların Yüzde 31,6’sı Şahin’i başarısız bulurken, yüzde 13,9’u ise ne başarılı ne başarısız olarak bulduklarını belirtti.

Editör: Barış Kaya