İstanbul'un Kemerburgaz semtinde, ehliyetsiz olarak kullandığı Porsche ile yol kenarında arızalanan ATV'leri ezerek Oğuz Murat Aci'nin (29) ölümüne neden olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Timur Cihantimur, olaydan birkaç saat sonra annesi Eylem Tok tarafından Mısır'a ve ardından ABD'ye kaçırılmıştı.

Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Timur Cihantimur, annesi tarafından Mısır ve ardından ABD'ye kaçırıldı.

‘TESLİM OLMASINI İSTİYORUZ’

Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci, olayın ardından bir dedektif gibi iz sürdü. Aldıkları bazı duyumları paylaşan Özer Aci, durumu şu şekilde aktardı:

Gaziantep’te Jandarmadan Kaçak Kazı Yapanlara Suçüstü Gaziantep’te Jandarmadan Kaçak Kazı Yapanlara Suçüstü

“Timur Cihantimur’la aynı okulda okuyan bir kızımızın annesi, bir aile dostumuzun arkadaşı. Kız, Timur Cihantimur’un her gün okula arabayla geldiğini söylüyor annesine. Biz de yaptığımız araştırmalarda, oğlumuzun ölümüne neden olan olaydan birkaç ay önce aynı lüks aracın yine aynı bölgede 5 kez ceza aldığını öğrendik. Büyük olasılıkla çocuk bu cezaları yiyor. Cezaların detaylarına ulaşamadık ancak hız cezası olduğu belli, yüksek miktarlarda ceza yazılmış. Ödeme tarihlerini de gördük, 8’inci ya da 10’uncu aydı. Yani görülüyor ki bu araç bu çocuğa tahsis edilmiş. Oğlumuz hiçbir zaman geri gelmeyecek. Ancak onu hayattan koparan, onu bizden, eşinden, çocuğundan koparan 17 yaşındaki Timur Cihantimur’un adalete teslim olmasını istiyoruz.”

Editör: Fatma Gültekin