Güneşli havalara aldanmayın! İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova gibi illerde beklenen sıcak havaların ani bir şekilde yağışlı havalara dönüşeceği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu iller için önemli uyarılarda bulundu. MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin açıklamalarına göre, gece saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Bu durum, ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşım aksaklıkları gibi olumsuzluklara neden olabilir.

Prof. Dr. Orhan Şen'in sosyal medya hesabından yaptığı uyarılara göre, çeşitli illerde farklı zaman dilimlerinde yağışlar görülecek. Ayrıca, İBB Afet Koordinasyon Merkezi'nin uyarılarına göre, Cumartesi günü Çatalca, Silivri ve Arnavutköy ilçelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor.

Gaziantep'te vurulan kadın ile ilgili flaş gelişme… Gaziantep'te vurulan kadın ile ilgili flaş gelişme…

Ancak, yağışlar Pazar gününe kadar devam etmeyecek ve sıcaklıklar yeniden yükselecek. Özellikle kıyı bölgelerde ve belirli illerde yoğun yağışlar bekleniyor. Hava durumu tahminlerine göre, ülke genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Ancak, bazı bölgelerde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Özellikle Kıyı Ege, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne gibi illerde yağışlar kuvvetli olacak. Bu durum, çığ tehlikesi gibi risklerin yanı sıra toz taşınımı gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Hava sıcaklıkları ise genel olarak mevsim normallerinin üstünde seyredecek.

Editör: Fatma Gültekin