Veri Analisti Murat Kızılboğa, Nizip Belediye Başkan Adayı olan isimlerden AK Parti Adayı Fevzi Akdoğan, CHP Adayı Ali Doğan, Yeniden Refah Partisi Adayı Mustafa Doktoroğlu, DEM Parti Adayı Yusuf Güler, İYİ Parti Adayı Gizem Büşra Bilgiç’in alacağı oy oranlarına ilişkin verileri paylaştı.

3 İSİM ÖNE ÇIKTI

Kızılboğa’nın seçim anketi ve tahminlerine göre, AK Parti Adayı Fevzi Akdoğan yüzde 48,4 oy oranı ile açık ara önde olduğu görüldü. Akdoğan’ı CHP Nizip Belediye Başkan Adayı Ali Doğan yüzde 25,3, Yeniden Refah Partisi Adayı Mustafa Doktoroğlu yüzde 12,4, DEM Parti Adayı Yusuf Güler yüzde 6,0, İYİ Parti Adayı Gizem Büşra Bilgiç yüzde 3,3 diğer adaylar ise yüzde 4,6 ile takip etti.

BIÇAK SIRTI SEÇİM

Nizip Belediye eski Başkanı olan Hacı Fevzi Akdoğan’a ilişkin seçim tahmini yanıltmadı. Nizip’te büyük çıkış yakalayan Ali Doğan ve Yeniden Refah Partisi Adayı Mustafa Doktoroğlu’nun adaylığı nedeniyle bıçak sırtı geçmesi beklenen Nizip seçilmelerine ilişkin yayımlanan anket ve seçim analizi AK Partili Akdoğan’a moral oldu.

Mustafa Edip İzol’dan Sert Açıklama….Kimleri Kast Etti? Mustafa Edip İzol’dan Sert Açıklama….Kimleri Kast Etti?

SÜRPRİZ OLUR MU?

Seçim tahmini Akdoğan’dan yana olsa da CHP’li Ali Doğan ve YRP’li Mustafa Doktoroğlu’nun seçim sonucunu değiştirecek düzeyde oy alabileceği de ilçe kulislerinde konuşuluyor.

Muhabir: AYHAN DUMAN