Neslihan Köse, Üroloji Uzmanı Ahmet Köse ve Radyoloji Uzmanı Hale Kabacaoğlu'nun tek çocuğudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencisi olarak, 2001 yılında Bursa'da ailesini ziyaret ettiği sırada yaşadığı bir olay sonucu bitkisel hayata girdi. Neslihan'ın annesi Hale Kabacaoğlu, kızını banyoda hareketsiz bir halde bulduğunda hemen müdahalede bulunarak kalp masajıyla yaşama döndürdü. Neslihan, karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu komaya girdi.

Tedavi süreci, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam etti. Neslihan Köse'nin annesi, kızı için sevgi dolu bir ortam yaratmak adına mücadele verdi. Uzun bir tedavi sürecinin ardından Neslihan, hafızasını kaybetmiş bir şekilde gözlerini açtı ve ailesiyle birlikte geçirdiği zorlu sürecin ardından hastaneden taburcu oldu.

Kopuk dizi final kararı mı aldı, final mi yapacak, yayından kaldırıldı mı? Kopuk dizi final kararı mı aldı, final mi yapacak, yayından kaldırıldı mı?

Neslihan Köse'nin annesi Hale Kabacaoğlu, kızının tedavi sürecinde büyük bir özveri ve sabır gösterdi. Neslihan'ın yaşadığı zorlu süreci aşmasında annesinin katkısı büyük oldu. Şu anda 42 yaşında olan Neslihan Köse, annesinin çabaları ve uygulanan tedavilerle hayata geri döndü.

Editör: Ebru Kont1