Bu kağıtlar, seçmenlere nerede oy kullanacaklarını detaylı olarak bildirecek. Dağıtım işlemi 24 Mart Pazar gününe kadar tamamlanacak.

Seçmen Kaydı Sorgulama İşlemi

Seçmenler, oy kullanacakları yeri ve sandığı sorgulamak için çeşitli yöntemler kullanabilirler:

  1. YSK İnternet Sitesi: Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi web sitesine girerek, kimlik bilgilerinizle birlikte seçmen sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  2. e-Devlet: e-Devlet üzerinden seçmen kaydı sorgulaması yapabilir, nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

  3. YSK Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması: YSK'nin mobil uygulamasını kullanarak da seçmen bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

    Saffet Sancaklı, Devlet Bahçeli'nin davetiyle yeniden MHP'de Saffet Sancaklı, Devlet Bahçeli'nin davetiyle yeniden MHP'de
  4. YSK Çağrı Merkezi: 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezini arayarak, seçmen kaydınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Önemli Notlar

  • Seçmen bilgi kağıdınızı kaybetmeniz durumunda da, yukarıdaki yöntemlerle oy kullanacağınız yeri öğrenmeniz ve kimliğinizle birlikte sandık başına gitmeniz yeterli olacaktır.
  • Seçim sürecinde, oy kullanma hakkına sahip tüm vatandaşların, kayıtlarını önceden kontrol etmeleri ve seçim günü herhangi bir aksilikle karşılaşmamaları için gerekli önlemleri almaları önerilir.

Bu bilgiler ışığında, seçmenlerin nerede oy kullanacaklarını kolaylıkla öğrenmeleri ve demokratik haklarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmeleri mümkün olacaktır.

Editör: Ebru Kont1