Göç İdaresi, Mülteci sayısını açıkladı, 427 bin mülteci aramızda… Göç İdaresi, Mülteci sayısını açıkladı, 427 bin mülteci aramızda…


Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi'nde son 24 saatte meydana gelen üç depremle ilgili TGRT Haber'e açıklama yaptı. Görür, yaşanan depremlerin doğal bir fay hareketi olduğunu ve endişe verici bir durum olmadığını belirtti. Marmara Denizi'ndeki Gemlik Körfezi'nde kaydedilen 3.2 ve 3.4 büyüklüğündeki depremler sonrasında, vatandaşların "İstanbul depremi yaklaşıyor mu?" soruları gündeme gelmişti. TGRT Haber.com.tr'den Özge Sönmez'e konuşan Görür endişelenecek bir durum olmadığını söyledi. 

"FAY NEFES ALIYOR"

Marmara Körfezi'ndeki peş peşe yaşanan depremlerin fayların doğal hareketleri olduğunu ifade eden Görür, "Marmara Körfezi'nde yaşanan depremler 4'ten küçük olduğu için hiç ciddiye almıyorum. Bunlar her yerde ve her zaman olabilecek depremler. Fay dediğimiz şey ölü olmadığına göre nefes alıyor. Ben uyusam, hiç hareket etmesem kalbimi yine de duyarsınız. Korkacak mısın benden? O yüzden bu depremleri hiçbir şekilde ciddiye almayın. Ama Marmara'da hali hazırda bir deprem bekliyoruz. Orada canlı bir fay var. Bu yaşanan depremler de canlı olduğunu gösterir."  değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Fatma Gültekin