Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'u moda merkezi haline getirme hedeflerini dile getirdi. Kurum, "Tarihi yarımadayı moda merkezi haline getireceğiz. Benim hayalim orası canlansın, dükkanlar olsun, oraya gelen turistler, bizim markamızı artık iyice öğrensin, yaşasın orada ve satın alsın." dedi.

Birleşmiş Markalar Derneği Ziyareti

Balon Balığı Avlayanlara Verilecek Desteklere İlişkin Usul Ve Esaslar Belirlendi Balon Balığı Avlayanlara Verilecek Desteklere İlişkin Usul Ve Esaslar Belirlendi

Şişli'de Birleşmiş Markalar Derneği'ni ziyaretinde konuşan Kurum, derneğin önemli bir iş yürüttüğünü vurguladı.

Kurum, derneğin ülkenin istihdam ve üretiminin devamlılığı için kritik bir rol üstlendiğini belirterek, "En önemli adım, marka olabilmek ve marka değerini koruyabilmektir. Aslında, bu konu fabrikadan daha da önemlidir. Günümüzde bazı markalarımız, Türkiye'de fabrikaları bulunmasına rağmen dünya çapında satışlarını sürdürmektedir. Üretim altyapısının olduğu yerde, marka büyüdükçe yurt dışına açılma arzumuz da artıyor. Yani, yurt dışından yatırımcıların ilgisini çekme hedefimiz bulunuyor." şeklinde konuştu.

Markaların Korunması ve Büyütülmesi

Değerli markaların korunması ve büyütülmesi gerektiğinin altını çizen Kurum, "Bu markaların çoğaltılması ve dünya genelinde daha fazla tanınması gerekmektedir. Bugün, İtalya giyim sektöründe marka ise, üretimi belki de İtalya'da gerçekleşmemektedir. Ancak, İtalya dünya çapında bir markadır. İtalya'da moda haftası düzenlendiğinde, dünyanın dört bir yanından insanlar bu etkinliğe katılmaktadır. Paris de aynı şekilde bir moda başkentidir. Üretimle doğrudan ilişkisi olmasa da, marka algısı ve değeri bu şehirleri moda merkezine dönüştürmüştür. Bizim de burada markalarımızı büyütmemiz ve korumamız gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

İstanbul'u Moda Merkezi Haline Getirme Vizyonu

İstanbul'da gerekli altyapının oluşturulacağını belirten Kurum, "Derneğimiz 46 üyeyle başlamış olabilir ancak şu an itibariyle 511 üye markası bulunmaktadır. Dolayısıyla, bu 511 marka bile, dünyada ismini duyuracak potansiyele sahiptir. Bu markaların uluslararası arenada tanıtılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Kurum, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Tarihi yarımadayı moda merkezi haline getireceğiz. Benim hayalim, oranın canlanması, dükkanların çoğalması, oraya gelen turistlerin bizim markamızı daha iyi tanıması, yaşaması ve satın almasıdır. Bu markaları, markalaşmayı Birleşmiş Markalar Derneği ve Türkiye olarak dünya geneline yaymayı hedefliyorum. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğim."

Editör: Muharrem Türkoğlu