Müge Anlı'nın Tatlı Sert programında hafta içi düzenli olarak Adli Tıp konularında yorumlarıyla dikkat çeken Mehmet Şevki Sözen'in nereli olduğu merak konusu. Evli ve bir çocuk babası olan Sözen, eğitim hayatını Fransız Lisesi'nde tamamlamıştır. Peki ama Mehmet Şevki Sözen kaç yaşında, nereli, instagram adresi ne?

ŞEVKİ SÖZEN KİMDİR?

Müge Anlı'nın Tatlı Sert programının tanınan ismi Şevki Sözen, 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Ataköy İlköğretim Okulu'nda başlayan Sözen, ardından Saint Benoit Fransız Lisesi'nde öğrenim görmüş ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, Rutgers Üniversitesi, Amerika New Jersey ve Adli Tıp Doçentliği gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır.

Asistan olarak meslek hayatına 1987 yılında başlayan Prof. Dr. Şevki Sözen, 1990 ve 1991 yıllarında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalı'nda yedek subay olarak askerlik görevini ifa etmiştir. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde adli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profesörü olarak çalışmıştır.

2001 ve 2003 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Şevki Sözen, günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi'nde çalışmalarını sürdürmektedir. Evli olan Sözen'in bu evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır. Ayrıca, Fransızca ve İngilizce dillerini çok iyi derecede bilmektedir.

"Yargı" dizisine yeni konuk oyuncu: Ebru Helvacıoğlu kimdir? "Yargı" dizisine yeni konuk oyuncu: Ebru Helvacıoğlu kimdir?

Tiyatro ile ilgilenen Sözen, aynı zamanda aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı gibi konularda da danışmanlık yapmaktadır. Afganistan'ın Kabil şehrinde doğan Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen'in babası Prof. Dr. Hayri Sözen ise Makedonya'nın İştip kasabasında doğmuştur. Baba tarafından Makedonya kökenlidir.

Editör: Fatma Gültekin