Bahar dizisi Rengin kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, hangi dizi ve filmlerde oynadı, hayatı ve biyografisi Bahar dizisi Rengin kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, hangi dizi ve filmlerde oynadı, hayatı ve biyografisi

Türk sinemasında yeni bir sayfa açan bu film, Aziz Nesin'in keskin gözlem gücü ve benzersiz mizah anlayışını günümüze taşıyor.

Film Hakkında

Yakın gelecekte geçen ve gündelik gerçeklik ile absürtü bir araya getiren film, Tolga Örnek'in Aziz Nesin'in altı farklı öyküsünden uyarladığı senaryo ile izleyiciye sıra dışı bir deneyim sunuyor. "Hayaller ve gerçekler" arasındaki temel ikilem etrafında kurgulanan yapım, günümüz insanının içinde bulunduğu durumu ele alıyor.

Oyuncu Kadrosu

Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu, Boran Kuzum, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven, İdil Fırat gibi yetenekli oyuncuları bir araya getiren film, zengin kadrosuyla dikkat çekiyor. Her biri kendi alanında başarılı olan bu oyuncular, Aziz Nesin'in unutulmaz karakterlerini canlandırıyor.

Filmin Teması

"Mucize Aynalar" temasıyla ilerleyen film, "hayallerin peşinde koşarken hayatı yaşayamayan" insanları anlatıyor. Aziz Nesin'in gözlemciliğinden beslenen film, kaybeden, tökezleyen ama yine de hayallerinden vazgeçmeyen "küçük insanların" hikayelerini izleyiciyle buluşturuyor.

Aziz Nesin'e Saygı Duruşu

Nesin Vakfı'nın desteğiyle ve vakfın 50. yılı anısına hayata geçirilen film, Aziz Nesin'in mizah anlayışına ve gözlem gücüne bir saygı duruşunda bulunuyor. Film, Nesin'in insanı ve hayatı derinlemesine ele alışını, mizahi bir dille günümüze taşıyor.

Yapım ve Yayın Bilgileri

Orchestra Content'ten Mine Şengöz'ün yapımcılığını üstlendiği, Tolga Örnek'in yazıp yönettiği ve Alp Çağrı Günal ile Levent Güneri'nin ortak yapımcı olarak katkıda bulunduğu film, "Kaybedenler Kulübü" ve "Devrim Arabaları" gibi başarılı işlere imza atan Tolga Örnek'in yeni projesi olarak öne çıkıyor. "Romantik Hırsız" 5 Nisan'da vizyona girecek, Aziz Nesin ve Tolga Örnek hayranlarını sinema salonlarına davet ediyor.

Editör: Ebru Kont1