MSÜ sınavı, 3 Mart Pazar günü gerçekleştirilmişti. Şimdi adaylar, sınav sonuçlarını değerlendirmek ve performanslarını gözden geçirmek için bekleyişe geçti. İlgili internet adresinden erişilebilecek olan soru kitapçığı ve cevap anahtarı, adaylara doğru cevapları kontrol etme imkanı sunacak.

3 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2024-MSÜ sınavı için adaylara önemli bilgiler verildi. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı duyuruldu. ÖSYM, sınav oturumunun ardından MSÜ cevap anahtarını www.osym.gov.tr internet adresinden erişime açacak. Peki, Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ soru ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak? İşte, o konular hakkında bilgiler.

 MSÜ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

2024-MSÜ Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı!

3 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen 2024 Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2024-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10'u, aşağıdaki bağlantıdan erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, 3 Mart 2024 tarihinde saat 14.10'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecekler. Temel Soru Kitapçığı’nın görüntüleme süreci, 13 Mart 2024 tarihi saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar, bu süre içinde sınav performanslarını değerlendirebilecek ve doğru cevapları kontrol edebilecekler. Bağlantıya erişim için: Bağlantıya Erişmek İçin Tıklayınız

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'den Açıklama: Pazar Günü Yapılan Sınavın Sonuçları 28 Mart'ta Açıklanacak!

YÖK’ten O İddialar İle İlgili Flaş Açıklama YÖK’ten O İddialar İle İlgili Flaş Açıklama

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, pazar günü gerçekleştirilen sınavın sonuçları merakla bekleniyor. Öğrenciler, sınav performanslarını ve başarılarını değerlendirmek için sabırsızlanıyorlar. Sonuçlara dair bekleyiş sona eriyor çünkü ÖSYM, sınavın sonuçlarını 28 Mart tarihinde açıklayacak. Adaylar, sonuçların açıklanmasını heyecanla bekliyorlar.

Editör: Fatma Gültekin