ABD’nin de aralarında bulunduğu 6 ülke ve 6 şehirde yapılan operasyonda, örgüt üyeleri için toplanan 960 bin TL’lik menkul kıymete el konuldu.

Uluslararası Operasyon

Malatya Emniyet Mi̇t’ten Uluslararası Fetö Operasyonu

Malatya Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği operasyon ile Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik uluslararası bir operasyon gerçekleştirildi.

Malatya Emniyeti'nden Açıklama

Konuyla ilgili Malatya Emniyeti’nden yapılan açıklamada, KOM Şube Müdürlüğü ile MİT’in koordinasyonunda Malatya merkezli olarak Amerika, Kanada, İspanya, Hollanda, Belçika ve Almanya’da operasyona imza atıldığı belirtildi. 6 ülkenin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Elazığ’da da gerçekleştirilen operasyonda 9 şüphelinin gözaltına alındığı, şüphelilerin yurtdışındaki FETÖ yöneticilerinden sosyal medya aracılığıyla talimat aldıkları ve Türkiye’de örgütün güncel yapılanmasında faaliyet gösterdikleri belirlendi.

Mi̇t’ten Uluslararası Fetö Operasyonu

Şüphelilerin Faaliyetleri

Gözaltına alınan şüphelilerin örgüte yeni eleman temini ve örgüt üyelerine finansal destek sağladıklarının tespit edildiği belirtilirken, şüphelilerin örgütsel iletişimi ‘Signal’ isimli haberleşme uygulaması ve sosyal medyada sohbet odaları yoluyla sağladığı da açıklandı.

Gaziantep trafik kazası! Yaralılar var… Gaziantep trafik kazası! Yaralılar var…

Ele Geçirilen Malzemeler

Yakalanan 9 şüphelinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, örgüt üyelerine dağıtıma hazır şekilde paketlenmiş yaklaşık piyasa değeri 960 bin TL olan menkul kıymet ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel doküman da ele geçirildi.

Kaynak: İHA