AK Parti ile MHP arasında gerilime neden olan Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney’in istifasının ardından Araban İlçe Başkanlığı görevine Seydi Vakkas Ömeroğlu atanmıştı. Şubat ayında göreve Ömeroğlu’nun göreve başlaması ile birlikte MHP ile AK Parti arasında yaşanan kriz de çözüme kavuşmuştu.

MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN KAFALARI KARIŞTIRAN PAYLAŞIM

YRP’li Şükrü Yılmaz’dan partisinin en çok oy aldığı illeri paylaştı! Gaziantep kaçıncı sırada? YRP’li Şükrü Yılmaz’dan partisinin en çok oy aldığı illeri paylaştı! Gaziantep kaçıncı sırada?

MHP Araban Belediye Başkan Adayı Mehmet Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla kafaları karıştırdı. Özdemir paylaşımında, ‘’AK Parti Araban İlçe Başkanlığına vekaleten bakan İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şah Yaşar ile esnaf ziyareti. Hizmet Belediyeciliği’ ifadeleri yer aldı.

ARABAN İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN Mİ ALINDI?

Özdemir’in paylaşımı sonrası sosyal medyada da gündemde Araban İlçe Başkanı Seydi Vakkas Ömeroğlu görevden mi alındı?’’ sorusu yankı buldu.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA

Gazetemize AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Araban İlçe Başkanı Ömeroğlu’nun görevinin başında olduğu ve söz konusu sosyal medya paylaşımından dolayı bir yanlış anlaşılma yaşandığı belirtildi.

ÖZDEMİR PAYLAŞIMI SİLDİ

AK Parti’den yapılan açıklamanın ardından MHP’li Araban Belediye Başkan Adayı Mehmet Özdemir, söz konusu paylaşımı sildi. Tekrar paylaşımda bulunan Özdemir, ‘’ Ak Parti Araban ilçe başkanlığı koordinatörü  il başkan yardımcısı Sn. Mehmet Şahyaşar  ile esnaf ziyareti. Hizmet Belediyeciliği Kazanacak’’ ifadeleri yer aldı.

Muhabir: YASEMİN ANKAY