Pazar günü gerçekleşen Yerel Seçimler, Gaziantep’te sürpriz gelişmelerle sonuçlandı. 2019 yılından bu yana Büyükşehir ve 8 ilçe belediyesini elinde bulunduran Cumhur İttifakı, Belediye Başkanlıklarından ağır kayıp yaşadı. Şehitkamil, Oğuzeli, Yavuzeli ve Nizip Belediyelerini kaybeden Cumhur İttifakı’nın elinde Büyükşehir ve 3 ilçe belediyesi kaldı.

Araban’da aday çıkaran Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçimleri kazandı. Seçimlerin kazanılmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre MHP, kentte Yavuzeli dışında kalan tüm ilçelerde Belediye Meclis Üyesi çıkardı. 22 meclis üyesi kazanan MHP, Büyükşehir Belediye Meclisinde de kilit parti oldu. 

Mhp9953Cbff 9D32 4E4C A805 89E6B8521845

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Uğur Dündar'a sert sözler Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Uğur Dündar'a sert sözler

MECLİSTE GÜÇLENDİ

AK Parti’nin belediye başkanlıkları ve meclislerde yaşadığı kayıp sonrası muhalefetin gücü arttı. Büyükşehir Belediye Meclisinde 7 meclis üyesi gönderecek olan MHP’nin eli güçlendi. 

İŞTE MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİ

MHP’nin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Şahinbey’den Cuma Kaymakçı, Nurdağı’ndan Abbas Coşkun, Araban’dan Mehmet Özdemir, Mehmet Çelik ve Mahmut Işık, Oğuzeli’nden Celalettin Terlemez ve M. Salim Uğur oldu. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya