MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve MHK üyelerinin yanı sıra, TFF Hakem ve Eğitim Danışmanı Hugh Dallas, TFF VAR Danışmanı Pawel Gil, TFF Fitnes Danışmanı Prof. Dr. Werner Helsen, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, VAR Koordinatörü Dr. Cem Satman, VAR Eğitimcisi Mete Kalkavan ve Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri Antalya Calista Otel'de kamp boyunca hazır bulunmuşlardır.

TARIK ONGUN'DA KATKI SAĞLADI

16 Nisan'da Birinci Lig hakemleri ve FIFA Kadın hakemlerinin, 17 Nisan'da ise Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun katılımı ile seminerler gerçekleştirilirken Seminerlerde; MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun açılış konuşmasından sonraki seanslar; MHK ve Hugh Dallas ile Pawel Gil'in birlikte seçtiği UEFA ve ligimizin güncel kliplerinden oluşan farklı konu başlıklarındaki sunumlar ile grup çalışmaları uygulaması ve geri bildirimleriyle Tarık Ongun'un da katkısıyla devam ettiği bildirildi. 

FİTNES KOORDİNASYONU YAPILDI

16 Nisan tarihinde Süper Lig hakemlerimizin ve VAR kadromuzun öğleden sonraki seansında, Werner Helsen'in  koordinasyonunda otel futbol sahasındaki Teamwork (takımdaşlık) temalı antrenman TFF Fitnes Koçları desteği ile uygulandı. Birinci Lig grubu ile aynı fiziksel çalışma prensibi 15 Nisan seansında yine TFF Fitnes Koçları koordinasyonu ile yapılırken hakemler yoğun efor sarf etti.

5.'Sİ YAPILDI

Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun katılımı ile MHK Hakem Gelişim Programları sürdürülebilirliği çerçevesindeki eğitim çalışmaları; ilki 5 Şubat, ikincisi 12 Şubat, üçüncüsü 16 Şubat, dördüncüsü 18 Mart'ta Prof. Dr. Güven Ordun'un ve beşincisi ise 18 Nisan'da bu seminer boyunca Prof. Dr. Hakkı Aktaş'ın eğitimci olarak katılması ile gerçekleştilirken birinci Lig grubu ile aynı çalışma prensibi 17 Nisan sabah seansında yine Hakkı Aktaş'ın eğitim çalışması ile yapıldı.

PLAKET VE İMZALI FORMA TAKDİM EDİLDİ

TFF Futsal Ligi şampiyonu  belli olacak TFF Futsal Ligi şampiyonu  belli olacak

Ayrıca seminerde; eski MHK üyesi Tolga Özkalfa'ya, katkılarından dolayı plaket ve hakemlerin imzalı forması Ahmet İbanoğlu ve Hugh Dallas tarafından takdim edildi. MHK Nisan ayı eğitimleri kapsamında; Hugh Dallas'ın eğitimlerine katılarak eğitim güncellemelerini alan Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri'nin hazırladığı ve MHK'nin onayladığı eğitim paketi; 2. Lig, 3. Lig, Bölgesel, il hakemlerinin ve gözlemcilerinin illerindeki Nisan ayı eğitimlerine katılımı ile Hakem Akademisi il eğitimcileri tarafından gerçekleştirileceği açıklandı.

30 NİSAN VE 2 MAYIS'TA DEVAM EDECEK

30 Nisan-02 Mayıs tarihlerinde ise MHK koordinasyonu ile Süper Lig, Birinci Lig ve FIFA Kadın Yardımcı Hakemlere yönelik Online Yardımcı Hakem Semineri, Tarık Ongun yönetiminde MHK Nisan ayı eğitimleri kapsamında düzenleneceği ve seminer kapsamında yardımcı hakemlere; MHK, Hugh Dallas ve Tarık Ongun'un birlikte seçtiği klipler ile birlikte, güncel bilgilendirmeler paylaşılacağı açıklandı.

Muhabir: Spor Servisi