MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve MHK üyelerinin yanı sıra TFF Hakem ve Eğitim Danışmanı Hugh Dallas, TFF VAR Danışmanı Pawel Gil, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, VAR Eğitimcisi Mete Kalkavan, TFF Fitnes Koçları ve Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri, Riva Tesisleri'nde kamp boyunca hazır bulundu.

AHMET İBANOĞLU KATILDI

7 Mayıs'ta Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun, 8 Mayıs'ta Birinci Lig hakemleri ve FIFA Kadın hakemlerinin katılımı ile seminerler gerçekleştirilirken seminerlerde, Ahmet İbanoğlu'nun açılış konuşmasından sonraki seanslar; MHK, Hugh Dallas, Pawel Gil ve Tarık Ongun'un birlikte seçtiği UEFA ve ligimizin güncel kliplerinden oluşan farklı konu başlıklarındaki sunumlar ile grup çalışmaları uygulaması ve geri bildirimleriyle devam etti.  6 Mayıs tarihinde Süper Lig grubu, 7 Mayıs'ta ise Birinci Lig grubu TFF Fitnes Koçları koordinasyonu ile saha antrenmanını gerçekleştirildiği açıklandı.

Altınordu ile Ümraniye karşılaşacak Altınordu ile Ümraniye karşılaşacak

OLDUKÇA YARARLI GEÇİYOR

Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun katılımı ile MHK Hakem Gelişim Programları sürdürülebilirliği çerçevesindeki eğitim çalışmaları; ilki 5 Şubat, ikincisi 12 Şubat, üçüncüsü 16 Şubat, dördüncüsü 18 Mart, beşincisi 18 Nisan'da ve sezonun son çalışması ise 6 Mayıs'ta; bu seminer boyunca Prof. Dr. Güven Ordun ve Prof. Dr. Hakkı Aktaş'ın eğitimci olarak katılması ile düzenlendiği ve birinci Lig grubu ile aynı çalışma prensibi 7 Mayıs seansında yine Hakkı Aktaş'ın eğitim çalışması ile yapıldığı açıklandı.

FİFA HAKEMLERİNE BAŞARI DİLENDİ

Elit FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'in yanı sıra yardımcıları FIFA kokartlı hakemler Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy ile FIFA kokartlı VAR Alper Ulusoy'un 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde yapılacak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde görev yapacak olması sebebiyle; MHK Başkanımız Ahmet İbanoğlu ve Hugh Dallas, konuşmalarında bu başarının öneminden bahsederken, hakem ekibimize ayrıca UEFA Konferans Ligi Yarı Final müsabakası için başarı dileklerini de ilettiler.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Ayrıca seminerde; eski FIFA hakemimiz Mete Kalkavan'a, katkılarından dolayı plaket ve hakemlerin imzalı forması ile Milli Takım forması Ahmet İbanoğlu, Hugh Dallas ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Aztopal tarafından hakemlerin alkışları ile takdim edilmiştir. Hakem arkadaşları tarafından Mete Kalkavan için özel olarak hazırlanan nostalji klibi ise seminerde gösterilmiş ve birliktelik adına keyifli ve duygu dolu anlar yaşandığı gözlendi.

İMZALI FORMA HEDİYE EDİLDİ

Sezonun son semineri olması sebebiyle; Danışmanlar Hugh Dallas ve Pawel Gil için de hakemlerin imzaladığı hakem formaları ve Milli Takımımızın forması, MHK Başkanımız Ahmet İbanoğlu tarafından kendilerine takdim edilerek çok önemli katkıları için teşekkür edilirken  MHK Mayıs ayı eğitimleri kapsamında; Hugh Dallas'ın eğitimlerine katılarak eğitim güncellemelerini alan Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri'nin hazırladığı ve MHK'nin onayladığı eğitim paketi; 2. Lig, 3. Lig, Bölgesel, il hakemlerinin ve gözlemcilerinin illerindeki mayıs ayı eğitimlerine katılımı ile Hakem Akademisi il eğitimcileri tarafından gerçekleştirileceği açıklandı.