Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mevduat faiz oranlarını yüzde 45'e kadar yükseltmesi, bankalar arasında rekabeti artırarak vatandaşlara yüksek getiriler sunma fırsatı yarattı. Alternatif Bank, Fibabanka, Akbank ve ING Bank, sundukları yüksek faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Bu bankaların mevduat faiz oranları ile kısa vadeli yatırımlarınızı değerlendirebilir, ekstra kazanç elde edebilirsiniz. İşte, en karlı mevduat seçenekleri ve avantajları!

MEVDUAT FAİZ ORANLARI ZİRVE YAPTI!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, mevduat faiz oranlarını yüzde 45'e yükseltti. Bankalar, yeni müşteri çekmek ve mevcut müşterilerini kaybetmemek adına mevduat faiz oranlarında önemli artışlar gerçekleştirdi. Yatırımcılar ellerindeki nakdi değerlendirmek ve kazanç elde etmek için bankalara yönelirken, 32 günlük mevduat hesaplarıyla kısa vadeli kazanç elde etme talebi arttı.

32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZ ORANLARI NE KADAR KAZANDIRIYOR?

Müşteriler, ellerindeki nakdi en iyi faiz oranını sunan bankada değerlendirmek istiyor. 32 günlük mevduat hesaplarıyla kısa vadeli ve risksiz kazanç sağlama isteğiyle birçok vatandaş bankalara başvuruyor. Hangi bankanın ne kadar mevduat faiz oranı sunduğu ise yatırımcılar arasında merak konusu haline geldi.

EN FAZLA MEVDUAT FAİZ ORANI HANGİ BANKADA?

Son dönemde mevduat faiz oranlarında yaşanan artışlar, vatandaşların yatırımlarını değerlendirmeleri için fırsatlar sunuyor. İşte, en karlı mevduat seçenekleri ve faiz oranları:

Şubat Ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi Açıklandı! İşte Ayrıntılar…. Şubat Ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi Açıklandı! İşte Ayrıntılar….

1. Alternatif Bank: Yüzde 47 Faiz Oranı

Alternatif Bank, müşterilerine sunduğu yüzde 47 mevduat faiz oranı ile öne çıkıyor. 32 gün gibi kısa bir sürede 250 bin TL'ye yatırım yapan müşteriler, vade sonunda hesaplarından 259.786,30 TL'yi çekebiliyorlar.

2. Fibabanka: Yüzde 46 Faiz Oranı

Fibabanka, yüzde 46'ya kadar mevduat faiz oranı ile müşterilerinden ilgi görüyor. 250 bin TL'yi Fibabanka'ya yatıranlar, vade sonunda ekstra 9.578,08 TL kazanç elde ediyorlar.

3. Akbank: Yüzde 43 Faiz Oranı

Akbank, müşterilerine özel olarak yüzde 43 mevduat faiz oranı sunuyor. 250 bin TL'yi boş durmasını istemeyen vatandaşlar, 32 günlük kısa vadeli mevduat hesabı oluşturarak ekstra 8.953,42 TL'yi hiçbir şey yapmadan kazanabiliyorlar.

4. ING Bank: Yüzde 45 Faiz Oranı

ING Bank, mevduat faiz oranı açan müşterileri için yüzde 45'e varan avantajlı faiz oranı sunuyor. Kısa vadeli hesaptan 9.369,86 TL ödeme kazanıyorlar. Yastık altındaki paralarının olduğu yerde katlanmasını isteyen vatandaşlar ING Bank'ta günlük faizden, 32 günlük faizden veya 6 aylık mevduat hesabı faizinden yararlanabiliyorlar.

Editör: Fatma Gültekin