Kimyon, yağ yakımında etkili bir baharat olarak öne çıkıyor. Özellikle kimyon suyu, kalorileri hızla eritiyor. İşte kimyonun bu mucizevi etkisi hakkında bilmeniz gerekenler...

GÖBEK YAĞLARINDAN NASIL KURTULUNUR?

Göbek bölgesindeki inatçı yağlar pek çok kişi için problem teşkil eder. Kimyonun gücünden yararlanarak bu dirençli yağları eritmek mümkün. Peki ama nasıl? Kimyon suyu, göbek yağlarını eritmek konusunda oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

Sağlıklı bir vücut ve düzenli bir sindirim sistemi için kimyon suyu ideal bir destekçi olabilir. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sistemini iyileştiren kimyon suyu, bağırsak sağlığınızı da koruma altına alır.

METABOLİZMA NASIL HIZLANDIRILIR?

Kimyon suyu, sindirim sistemini düzenleyerek metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede, hızlı bir metabolizma, kilo kaybını kolaylaştırır ve zayıflamanıza katkıda bulunur. Kimyon tohumlarının sindirim enzimleri üzerindeki uyarıcı etkisi de şişkinliği azaltmaya yardımcı olur.

Bu yöntemlerle çocuklarınız daha başarılı! Bu yöntemlerle çocuklarınız daha başarılı!

Aç karna tüketilen kimyon suyu, metabolizmanızı canlandırır ve birçok sağlık problemine iyi gelir.

SİNDİRİM SORUNU OLANLAR NE YEMELİ?

Kimyon, sindirim sorunlarına karşı etkili bir çözüm sunar. Kabızlık gibi sindirim rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olan bu baharat, sindirim sistemini rahatlatır.

İki yemek kaşığı kimyon tohumunu bir gece su içinde bekletin. Tohumlar şişecek ve suya sarımsı bir renk bırakacaktır. Bu özel suyun bir çorba kaşığı sadece 7 kalori içerir.

Editör: Fatma Gültekin