Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te depremde yıkılan Furkan Apartmanı'nda 51 kişi hayatını kaybetmişti. Yapılan 5 duruşmada bir karar çıkmadığını söyleyen Meriç, “Furkan Apartmanı'nda kolon kesme, kaçak kat gibi pek çok usulsüzlük tespit edildi. Buna rağmen tutuklu yargılanma talebi reddedildi” dedi.

Gaziantep’te su sorunu çözülecek Gaziantep’te su sorunu çözülecek

Melih Meriç sosyal medyadan yaptığı açıklamada, CHP Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Hasan Öztürkmen ile birlikte; Nizip’te Furkan apartmanında hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerini TBMM ofisimizde misafir ettik. Dava hakkında bir kez daha bilgi alıp, acılı ailelere yeniden sabır diledik.

Furkan Apartmanı 51 yurttaşımıza mezar oldu. Bugüne kadar yapılan 5 duruşmada hiçbir karar çıkmadı. Furkan Apartmanı'nda kolon kesme, kaçak kat gibi pek çok usulsüzlük tespit edildi. Buna rağmen tutuklu yargılanma talebi reddedildi. Bir sonraki duruşma 19 Temmuz'da. Kayıp yakınlarınızın yanında her zaman yer alacak ve sorumlular gereken cezayı alıncaya kadar onlara destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi