Meral Akşener, Sandık Başında Konuştu: "Seçim Sonuçları İyi Olacak"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Seçim sonuçlarının iyi olacağını düşünüyorum. Türkiye açısından, bizim açımızdan da iyi olacağını düşünüyorum." dedi.

Oy Kullanmak İçin Bilkent'teki Okula Gitti

Akşener, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanmak üzere eşiyle birlikte Bilkent'teki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'na gitti. Okul bahçesinde partililer tarafından karşılanan Akşener, "4625" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek sandık görevlileriyle selamlaştı.

Hür ve Müstakil Siyaset Vurgusu

Sandık görevlilerine kimliğini vererek oy pusulası ve zarfını alan Akşener, kabine geçerek oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hür ve müstakil olarak siyaset yapmanın önemine vurgu yapan Akşener, "ucube sistemin" dayattığı sistemin dışına çıkmak zorlu bir süreç olsa da Türkiye için önemli olduğunu ifade etti.

Rekabet Siyaseti ve Projeler Üzerinden Yarışma

Seçim sürecinin zorluğuna değinen Akşener, miting yerine ilçelerde ve il merkezlerinde esnaf ziyaretleri yaparak propaganda yaptığını belirtti. Seçim sonuçlarının iyi olacağına inandığını dile getiren Akşener, rekabet siyasetinin, proje üzerinden rekabet etmenin önemine vurgu yaparak, yerel basının durumunun da seçimlerde konuşulması gerektiğini söyledi.

Ankara ve İstanbul Seçimleri Hakkında Yorum

Akşener, Ankara ve İstanbul'daki seçimlerle ilgili sorulara ise "Ankara'da ilginç gidecek, çok ilginç gidecek." yanıtını verdi. İstanbul'daki seçimlerle ilgili yorum yapmaktan kaçınan Akşener, "Her şey iyi olacak, bizim durumumuz iyi olacak." şeklinde konuştu.

YSK, 3 İlçe Ve 4 Beldede Seçimin Yenilenmesine Karar Verdi! YSK, 3 İlçe Ve 4 Beldede Seçimin Yenilenmesine Karar Verdi!

Seçim Sonuçlarını Nerede Takip Edecek?

Seçim sonuçlarını nerede takip edeceği sorusuna ise Akşener, "Ramazan olduğu için önce evden, sonra bir arkadaşımızın lokantasında iftar yapacağız, sonra da partiye geçeceğiz." şeklinde cevapladı.

Editör: Muharrem Türkoğlu